Copa América: Brazília beragadt a rajtnál, Kolumbia legyőzte Paraguayt

TÓTHPÁL ZOLTÁNTÓTHPÁL ZOLTÁN
2024.06.25. 07:45
Brazil v Costa Rica - CONMEBOL Copa America USA 2024
A Real Madrid sztárja, Vinícius Júnior sem tudott a kapuba találni Costa Rica ellen (Fotó: Getty Images)
Két mérkőzést rendeztek magyar idő szerint kedden hajnalban a Copa Américán. Pályára lépett a kilencszeres győztes Brazília, amely meglepetésre csak gól nélküli döntetlenre volt képes Costa Rica ellen, míg Kolumbia 2–1-re megverte Paraguayt.

A torna egyik favoritjának számító brazil válogatott tulajdonképpen az összes nagy sztárját bevetette Costa Rica ellen, így – többek között – Vinícius Júnior, Rodrygo, Raphinha, Marquinhos kezdőként, sőt csereként még az ifjú titán Endrick is lehetőséget kapott helyett Dorival Júnior szövetségi kapitánytól. A Costa Rica-i csapat az egész meccsen védekezésre kényszerült, és a feladatát annyira jól végezte hátul, hogy kihúzta meccset kapott gól nélkül. A brazilok túl sok helyzetet elhibáztak, a legközelebb Marquinhos járt a gólhoz, a PSG védőjének találatát azonban a 30. percben VAR-vizsgálat után érvénytelenítette a játékvezető. 0–0

A D-csoport másik meccsén Kolumbia végig jobban játszott Paraguaynál, és már a szünetben két góllal vezetett – a 32. percben Daniel Munoz talált a kapuba, majd négy perccel a félidő előtt Jefferson Lerma növelte csapata előnyét. De ki kell emelni a kolumbiai csapat legnagyobb sztárját, James Rodríguezt, aki mindkét találatnál gólpasszal jeleskedett. A második félidőben Julio Enciso góljával ugyan szépített Paraguay, de egyenlítésre már nem futotta az erejéből, így Kolumbia győzelemmel kezdte meg szereplését az amerikai kontinenstornán. 2–1