Szerencsés 13-as: a Sepsi már Storck nélkül verte meg három góllal a Botosani-t

2024.09.13. 19:03
A Sepsi hazai pályán három góllal verte meg a Botosanit (Fotó: Tókos Csaba)
Szerencsét hozott a Sepsi OSK-nak a sokak számára balszerencsés péntek tizenharmadika, az edzőváltáson áteső székelyföldi csapat a FC Botosani felett aratott háromgólos sikerrel törte meg négymeccses vereségsorozatát.

ROMÁN SUPERLIGA
9. FORDULÓ
Sepsi OSK–Botosani 3–0 (1–0)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna. Vezette: Mladinovici
Sepsi OSK: Niczuly – Otelita (Oroian, 88.), D. Ciobotariu, Ninaj, Stefan – Mino, Alimi, Kallaku (Neskovics, a szünetben) – Matei (Harut, 88.) – M. Coman (Oberlin, a szünetben), Debeljuh (Dumitrescu, 80.). Vezetőedző: Valentin Suciu
Botosani: Kukic – Adams, Miron, Matricardi, Seroni, Tiganasu – Francisco Junior (Ferreira, 59.), David (Panoiu, 75.) – Chica-Rosa (E. López, a szünetben), Kaprof (Florescu, 58.), Bodisteanu (Ongenda, a szünetben). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu
Gólszerző: Debeljuh (7.), Alimi (63. – 11-esből), Oberlin (87.)

Zavaros, kaotikus küzdelemmel indult a játék, amelyben a vendégeké volt az első lövés, de Adrian Chica-Rosa lapos kísérletét hárította Niczuly Roland. A Sepsi viszont az első alkalommal megtörte a több mint három teljes mérkőzésen át tartó gólcsendjével, a védőjéről leforduló Gabriel Debeljuh a tizenhatos vonaláról lőtte ki a bal alsó sarkot. Bár ezután is a hazaiak próbáltak kezdeményezni, egy szöglet után ismét Niczulynak kellett nagyot védenie, ezúttal Andrei Miron ötösön belüli lövésénél. A Sepsi szünetig már nem is találta el a kaput, Marius Coman az ötös sarkától fölé lőtt, Denis Ciobotariu pedig mellé fejelt, a vendégek részéről pedig Gabriel David bombázott éles szögből az oldalhálóba.

A második félidő szinte kizárólag a szünetben becserélt játékosokról szólt, szentgyörgyi oldalon Dimitri Oberlinről, a Botosani-nál pedig Hervin Ongendáról. A Sepsi svájci-kameruni csatára alig fél perc után helyzetbe került, de a lövését még védte Luka Kukic kapus. A PSG-nevelés Ongenda pedig távoli lövésekkel próbálkozott, Niczuly azonban mindent hárított. A mérkőzés a 60. percben dőlt el, amikor Oberlin erőszakossága és a VAR beavatkozása büntetőt hozott a székelyföldi csapatnak, Isznik Alimi pedig könyörtelen végrehajtónak bizonyult. A végén még egy másik cserejátékos, Andres Dumitrescu centerezte tökéletesen a labdát Oberlin fejére, aki hat méterről a jobb felső sarokba fejelt – megkoronázva a kispadra hét év után visszatérő szentgyörgyi edző, Valentin Suciu (ismételt) bemutatkozását. 3–0

Sepsi: Sigér Dávid végig a kispadon maradt, reklamálásért sárga lapot kapott.