Az NL-meccs, amelyiken három labdarúgó is az első válogatott gólját lőtte

K. Zs.K. Zs.
2024.10.11. 20:02
Vlasiy Sinyavskiy szerezte meg másodszor a vezetést az észteknek (Fotó: Getty Images)
A házigazda Észtország 3–1-re legyőzte Azerbajdzsánt az eddig pont nélkül álló két csapat mérkőzésén a labdarúgó Nemzetek Ligája pénteki játéknapján, a C-liga 1. csoportjában.

Szép góllal szerezte meg a vezetést Ioan Yakovlev az észteknek, még a kapust is kicselezte, ám a tallinni mérkőzés első félidejéből mégis csak a végjáték marad emlékezetes: a ráadásban Toral Bayramov tizenegyesből egyenlített, ám alig telt el egy perc, és Rocco Shein középre fejelt labdájából Vlasiy Sinyavskiy közeli emeléssel megint előnyhöz juttatta a hazaiakat.

Mindkét észt labdarúgónak ez volt az első gólja a válogatottban, és a második félidőben csatlakozott hozzájuk Rocco Shein is: a holland Dordrecht 21 éves középpályása alsó sarkos lövés után örülhetett először saját gólnak nemzeti mezben.

Yakovlev a harmadik, Shein a 14., Sinyavskiy már a 36. válogatott mérkőzését játszotta.

NEMZETEK LIGÁJA
3. FORDULÓ
C-LIGA
1. CSOPORT
Észtország–Azerbajdzsán 3–1 (Yakovlev 32., Sinyavskiy 45+2., Shein 71., ill. T. Bayramov 45+1. – 11-esből)