Izland három perc alatt dolgozta le kétgólos hátrányát Wales ellen, Chory duplájával nyertek a csehek

M. B.M. B.
2024.10.11. 23:02
A második félidő az izlandiaké volt (Fotó: Imago images)
Négy mérkőzést rendeztek a labdarúgó Nemzetek Ligája B-divíziójában, és ezeken a vendégek összesen csak egy pontot szereztek.

1. CSOPORT

Kiegyenlített csatát hozott a poznani ukrán–grúz összecsapás első félideje, s végül az ukránok szerezték meg a vezetést: Mihajlo Mudrik egy egyéni alakítás végén lőtt 22 méterről a jobb alsó sarokba. A fordulás után a Rebrov-csapat átengedte a kezdeményezést a grúzoknak, de a gyenge napot kifogó Kvarachelia vezette támadósor nem tudta mattolni Trubint, így begyűjtötte a három pontot az ukrán csapat. 1–0

Mindeközben a csehek már a harmadik percben feltörték az albán védelmet, Tomás Chory estében tekerte a labdát a kapu bal oldalába. A gól után sem hagytak fel a támadásokkal Ivan Hasek tanítványai, s a Slavia centerének második (ezúttal fejes) góljával megduplázták előnyüket. Albánia a folytatásban ugyan próbálkozott a szépítéssel, de a Coufal vezette védelmet nem tudta megbontani, így maradt a kétgólos cseh siker. 2–0

4. CSOPORT

Wales már a 11. percben vezetést szerzett Izlandon, egy hátulról az előretolt védelem mögé lőtt labdával Wilson mehetett egyedül a kapu irányába, lövése a kapuson megpattanva csorgott tovább. Valdimarsson visszavetődve még kipiszkálta a labdát a gólvonalról, de a hosszú oldalon érkező Brennan Johnsonnak már csak annyi dolga volt, hogy fél méterről az üres kapuba passzoljon. Tizennyolc perccel később megismételték az első gólnál látott figurát a vendégek: ezúttal Neco Williams lőtte át a labdát a teljes izlandi csapaton, az indításra rástartoló Harry Wilson pedig ezúttal gólra váltotta a ziccert. A fordulás után magasabb fokozatra kapcsoltak a hazaiak, s röpke három perc leforgása alatt ledolgozták hátrányukat. A 69. percben Logi Tomasson bal külsővel parádés gólt ragasztott a bal alsó sarokba, majd a 72. minutumban az első izlandi gólt szerző Tomasson Csikar-szögből leadott lövése átcsusszant Ward lábai alatt, s a labdát már csak a gólvonal mögül vágták ki a védők – a találat a walesi kapus öngóljaként került be a jegyzőkönyvbe. A hajrában is az izlandiak voltak veszélyesebbek, de újabb találat nem született, így megosztoztak a pontokon a felek. 1–1

Montenegró 69 percig őrizte a döntetlent Samsunban, ekkor viszont jött Irfan Kahveci, s éles szögből megszerezte a törökök győztes találatát.

4. CSOPORT
Törökország–Montenegró 1–0 (Kahveci 69.)
Izland–Wales 2–2 (Tomasson 69., Ward 72. – öngól, ill. B. Johnson 11., H. Wilson 29.)