Szlovákia Bakiban is legyőzte az azerieket

H. Á.H. Á.
2024.10.14. 20:23
Fontos szlovák siker Bakiban
A Nemzetek Ligája C1-es csoportjában Szlovákia 3–1-es győzelmet aratott Bakiban Azerbajdzsán fölött, nagy lépést téve a továbbjutás felé.

A szlovák válogatott bő egy hónapja Kassán győzte le 2–0-ra az azerieket, és ezúttal azzal a tudattal lépett pályára, hogy egy újabb győzelemmel gyakorlatilag bebiztosítja a helyét minimum az osztályozós folytatásban. Ehhez pedig még a hazaiaktól is kaptak segítséget Milan Skriniarék, amikor alig negyedóra elteltével Rahil Mammadov a jobbról beadott labdát ügyetlen mozdulattal a saját kapujába passzolta. Az öngólt még a szünet előtt Toral Bayramov révén kiegyenlítették a házigazdák – rá is szolgáltak, kapura veszélyesebben játszottak.

A második félidőre a vendégek labdabirtoklásán alapuló játékához már gólhelyzetek is társultak, ráadásul a hazaiak az utolsó húsz percre emberhátrányba kerültek Mahir Emreli kiállítása miatt. Ez pedig megpecsételte a sorsukat: a vendégek előbb Lukas Haraslin révén előnybe kerültek, majd tíz perc múlva Dávid Duris góljával a győzelmet is bebiztosították. Ezzel a csoport másik, később kezdődő mérkőzésétől függően akár már hétfőn minimum osztályozósnak mondhatják magukat. 1–3

NEMZETEK LIGÁJA
4. FORDULÓ
C1-ES CSOPORT
Azerbajdzsán–Szlovákia 1–3 (Bayramov 38., ill. Mammadov 15. – öngól, Haraslin 75., Duris 86.)