Rajka–Levél 6:0.
Innen indult minden, legalábbis ami a második világháború után újjászerveződő rajkai futballéletet illeti. Gyors sajtószemlénk alapján az 1947. június 14-én lejátszott barátságos mérkőzés volt az első, amelyet az 1928-tól már alkalmi találkozókat vívó rajkai csapat lejátszott a világégést követően. A meccset az úgynevezett mezítlábas bajnokság keretei között vívták: a kor nehézségei közepette, az újra éledező ország keserveivel dacolva, a tiszta sportszellem jegyében indított kezdeményezés három év alatt országszerte mintegy 2800 csapatot hívott életre. Az eszköztelen, felesleges külsőségektől, kötöttségektől mentes játék világa sok szempontból párhuzamba állítható azzal az amatőr, emberi futballközeggel, amelyet a Nemzeti Sportban tíz éve indított országjáró sorozat, a Hátsó füves keres és dokumentál.
Az immár háromszáz települést érintő terepmunka képi gyűjteményéből kínál izgalmas metszetet a Hátsó füves – Barangolás a magyar futball rejtett tájain című utazó fotókiállítás, amely péntek óta Rajkán látható. A megnyitót különleges zenei előadás színesítette: Mészáros Kende, a Békefi Ernő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola ütő szakos, tízéves diákja játszotta le Weiner Leó Rókatánc című darabját, tanára, Závori Tamás kísérte. Az eseményen ünnepi beszédében Kiss Vince, a település polgármestere felhívta a figyelmet a fotókon megörökített közös élményekre, így az öltözői életképre, a meccs utáni sörözésre vagy a bírónál reklamáló játékosok tiltakozására. „Érdemes érzelmekkel közelíteni a képekhez” – idézte a településvezető egy régi festőművész gondolatát.
A Balogh László, Földi Imre, Korponai Tamás, Mirkó István, Móricz-Sabján Simon, Reviczky Zsolt, Szabó Miklós, Török Attila, Tumbász Hédi és Veres Viktor fotóit bemutató tárlat január 24-ig tekinthető meg a Győr-Moson-Sopron vármegyei településen, a Rajka Faluházban (Szent István utca 18.).