FIFA: Nyomoznak utánam? Nem baj, maradok! – Blatter

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.09.28. 17:33
Sepp Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke hétfőn vezetői értekezletet tartott, amelyen kijelentette: hiába indult elleni hivatalos vizsgálat Svájcban, ő a posztján marad.

„Sem törvénybe ütköző, sem a szervezetet hátrányosan érintő cselekedetet nem követtem el” – mondta a hétfői FIFA-vezetőségi értekezleten Sepp Blatter, utalva arra a vizsgálatra, amelyet a múlt hét végén indítottak ellene pénzügyi visszaélések gyanúja miatt. arra a vizsgálatra, amelyet a múlt hét végén indítottak ellene pénzügyi visszaélések gyanúja miatt.

Mint ismert, a 79 éves svájci sportdiplomatát – több munkatársa letartóztatása ellenére – néhány hónapja újraválasztották tisztségében, de nemzetközi nyomásra februárra új választást írt ki, amelyen már nem jelölteti magát elnöknek.

Blatter ügyvédei útján hétfőn közleményben nyomatékosította: a mostani vizsgálat egyik kiindulópontjául szolgáló 1.5 millió fontos kifizetés, amelynek Michel Platini, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) jelenlegi elnöke volt a kedvezményezettje, „jogos kompenzációt kapott, nem mást” tanácsadói munkájáért.

 

Legfrissebb hírek

Aranyláz – Bodnár Zalán jegyzete

Minden más foci
2025.03.26. 23:32

Ismét felmentették Joseph Blattert és Michel Platinit

Minden más foci
2025.03.25. 11:48

Tulajdonosi háttere miatt kizárta a mexikói Leónt a FIFA a klubvilágbajnokságról

Minden más foci
2025.03.21. 18:53

FTC: Stefan Gartenmann bemutatkozhat a svájci válogatottban

Labdarúgó NB I
2025.03.13. 16:40

Több mint egymilliárd dollárt tervez szétosztani a FIFA a klub-vb-n részt vevő csapatok között

Minden más foci
2025.03.05. 19:34

A Super Bowl-hagyományhoz hasonló félidei koncertet rendez a FIFA a 2026-os vb-döntőben

Minden más foci
2025.03.05. 14:03

Döntött az IFAB, bejelentették, milyen szabályváltozás lesz a labdarúgásban

Minden más foci
2025.03.01. 17:11

A versenylovak ideje lejárt! – Vincze András publicisztikája

Minden más foci
2025.02.16. 23:32
Ezek is érdekelhetik