Nem igazán mondhatnánk, hogy a chileiek úgy kezdték ezt a mérkőzést, hogy nagyon összetörik magukat a győzelemért, ami érthető is volt, hiszen nekik csak azt kellett elkerülni, hogy két góllal kikapjanak, míg az ausztráloknak éppen erre kellett törekedni.
Ráadásul az első percekben a felek inkább voltak elfoglalva egymás lelkes rugdosásával és a tekintélyteremtéssel, semmint a labdával, így az első félóra kevés futballra emlékeztető jelenetet hozott.
Láthattunk viszont három sárga lapot, továbbá egy tizenegyes-gyanús helyzet videobírós megtekintését, amely során kiderült, Gianluca Rocchi játékvezető jó döntést hozott a pályán, amikor Mark Miligan szerelése után nem adott büntetőt Chilének.
Már-már elkönyvelte a fél házas Szpartak-stadion közönsége, hogy az első félidő legemlékezetesebb jelenetét a videobíró működése jelentette, amikor az utolsó percekre futballozni kezdtek a csapatok.
Egy helyzet itt, egy ott, aztán a komplett chilei védelem lelkes asszisztálása mellett James Troisi megszerezte a vezetést Ausztráliának – nem érdemtelenül, ám ha a szünet előtti utolsó percben Ryan McGowan nem tud a gólvonalról tisztázni Arturo Vidal megpattanó fejese után, senki nem szólhatott volna egy szót sem.
A félidei ausztrál előny viszont azt jelentette, hogy a második félidőre Juan Antonio Pizzi két cserével frissítette a csapatát, és innentől kezdte Alexis Sánchez és társai határozottabban koncentráltak a gólszerzésre.
A javuló teljesítmény végül a félidő közepén meghozta az eredményt és a csereként pályára lépő Martín Rodríguez közeli pöckölése után ismét megnyugtató helyzetbe került Chile. Ausztrália viszont mindent egy lapra feltéve próbált ismét betalálni, de a hátralévő bő 20 percben igazán jelentős gólhelyzet közelébe sem jutott.
Ezzel eldőlt, hogy Chile kerül a legjobb négy közé, ahol az Európa-bajnok Portugália lesz az ellenfele.
KONFÖDERÁCIÓS KUPA, OROSZORSZÁG
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ, B-CSOPORT
Chile–Ausztrália 1–1 (0–1)
Moszkva, Szpartak-stadion, 33 639 néző, V: Gianluca Rocchi (olasz)
Chile: C. Bravo – Isla, P. Diaz , Jara, Mena – Fuenzalida (M. Rodríguez, a szünetben), F. Silva, Aranguíz (P. Hernández, a szünetben) – E. Vargas (M. Diaz, 81.), Arturo Vidal, A. Sánchez. Szövetségi kapitány: Juan Antonio Pizzi.
Ausztrália: Ryan – R. McGowan, Sainsbury (Wright, 72.), Troisi – Irvine, Luongo, Miligan, Behich – Kruse, Cahill (Leckie, 56.) – Juric (MacLaren, 61.). Szövetségi kapitány: Ante Postecoglou.
Gólszerző: M. Rodriguez (68. ), ill. Troisi (42.)
A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN:
NÉMETORSZÁG–KAMERUN 3–1
1. Németország | 3 | 2 | 1 | – | 7–4 | 7 |
2. Chile | 3 | 1 | 2 | – | 4–2 | 5 |
3. Ausztrália | 3 | – | 2 | 1 | 4–5 | 2 |
4. Kamerun | 3 | – | 1 | 2 | 2–6 | 1 |
PERCRŐL PERCRE
2. FÉLIDŐ
94. perc: Vége a mérkőzésnek, Chile került a négy közé!
92. perc: P. Diaznál reklamáltak kezezést a tizenhatoson belül az ausztrálok, de a játékvezetőt nem hatotta meg...
90. perc: Négy perc hosszabbítást jelzett a játékvezető...
88. perc: Nem óhajtunk vészmadárkodni, de nagyon úgy fest, hogy ez már eldőlt...
86. perc: Behich szólója után szögletre pattant a labda, ám Troisi beadása nem okozott gondot a chilei kapu előtt.
83. perc: R. McGowan folytatni tudja.
81. perc: Vargast váltja Marcelo Diaz.
79. perc: McGowant kell ápolni, kap egy szép turbánt egy összefejelés után.
75. perc: Azt mondtuk már, hogy Pablo Hernandez is kapott egy sárgát, mert megfaragta Kreusét? Nem mondtuk, mert most történt az imént....
74. perc:A chilei egyenlítés után az ausztráloknak most ismét két gólt kéne szerezni a továbbjutáshoz.
73. perc: Troisi lágyan beemelt labdáját MacLaren estében lőtte a bal kapufa mellé.
72. perc: Sainsbury helyén Wright szerepel a folytatásban.
70. perc: Sanchez húzott el Miligan mellett a bal szélen, beadását azonban Vargas centikkel a bal kapufa mellé csúsztatta!
68. perc:Gól! Egyenlő! M. Rodriguez volt eredményes! Egy hosszan folyó chilei akció végén Vargas fejelte le a labdát Rodriguez elé, ő pedig Ryan mellett estében a hálóba passzolt, 1–1!
65. perc: Troisi unta meg a tilitolit és úgy döntött, hogy jó 30 méterről megkínálja Bravót, de fölé lőtt.
64. perc: Közben a másik meccsen jelentős létszám- és eredménybeli változások történtek...
63. perc: Troisi beívelése kis híján tökéletes volt Kreusének. Az a kicsi viszont pont hiányzott, így a csatár hiába nyújtózott érte, nem érte el az ötös bal sarkánál...
62. perc: MacLaren váltotta Juricot.
59. perc: Flipper! Egy hosszan felívelt labda ide-oda pattogott az ausztrál védők között, végül az arra járó Sánchez elé pattant, aki 16 méterr lőtt, Ryan vetődve fogta.
58. perc: Vidal borította fel Luongót, sárga lap.
56. perc: Cahill számára vége a meccsnek, Leckie váltotta.
54. perc: Tim Chill lövése szögletre vágódik, amit Troisi ívelt középre, de a védők kifejelték.
53. perc: Ausztráliának még egy gólt kéne szereznie a továbbjutáshoz. A másik megoldás, hogy Kamerun feltámad és két góllal veri a világbajnokot a csoportmásik meccsén.
52. perc: Troisi gyorsan elvégzett szabadrúgása után Troisi próbált közelről túljárni Bravo eszén, de a játékvezető már lesen állította meg.
51. perc: Vidal passza után Vargas fordulásból lőtt az ötös jobb sarkától, Sainsbury mellett, Ryan védezni tudott.
48. perc: Kruse rosszul sikerült beadásával ért véget egy ígéretesen bontakozó ausztrál akció – más kérdés, hogy középen nem álltak sorban a labdára váró társak.
46. perc: Két csere Chilénél: Aranguíz és Fuenzalida le, Pablo Pedro Hernández és Martin Rodriguez be.
46. perc: Folytatódik a mérkőzés.
A szünetben megmutatjuk gyorsan az ausztrálok gólját:
1. FÉLIDŐ
45+2. perc: Vége az első félidőnek!
45. perc: Behich kapott sárgát, miután belerúgott Aranguízba az előző akció elején.
45. perc: McGowan a gólvonalról ment! Fuenzalida beadása után Vidal Miligan lábbán megpattanó fejesét a gólvonalról vágta ki McGowan!
42. perc: Egy kissé potyaszagú góllal vezet Ausztrália! Bravo nem túl jó kirúgása után a gyors labdaszerzést követően Sainsbury passzolt vissza Kreusénak, akinek rosszul sikerült lövése után éppen a balösszekötőben üresen érkező Troisi elé került a labda, aki köszönte szépen és okosan átemelte Bravo kapus fölött, 0–1!
40. perc: A sarokrúgás nem okozott gondot a kapu előtt, nem úgy néhány másodperc múlva Fuenzalida jobbról középre kanyarított labdája, amelyre P. Diaz érkezett, és 8 méterről a jobb alsó sarok mellé fejelt.
39. perc: Vargas szöktette Sánchezt, de McGowan szögletre tisztázott előle.
37. perc: Aranguíz szabadrúgását fejelték ki az ausztrál védők.
36. perc: Troisi emelt lágyan a védők mögé berobbanó Luongo elé, aki futtából lőtt is az ötös bal sarkáról, de Bravo jól zárta a szöget és védeni tudott.
34. perc: Szó, mi szó, Cahill csúnyán rárepült a chilei támaszkodó lábára, de maradt a sárga.
33. perc: Újabb sárga, ezúttal Tim Cahillnak, aki Menának lépett oda nagyon csúnyán. A chileiek piros lapot reklamálnak. Ezt is megnézik a videós osztag tagjai.
31. perc: Troisi is besárgult. Megcibálta Vidalt, miután szerelte őt és megpróbálta elvinni a labdát az ausztrál mellett.
28. perc: Megnézték, teljesen szabályos volt Miligan belépője, megyünk tovább változtatás nélkül.
27. perc: Videóbíró! Sánchez tört be Milligan szorításában a tizenhatoson belülre, ám a védő szerelni tudta, és a helyzet kimaradt. Pár másodperc múlva Rocchi játékvezető megállította a játékot, hogy visszanézzék az esetet.
24. perc: Kruse beadását P. Diaz fejelte szögletre. Ebből a fajtából ez az első a mérkőzésen. Troisi beadását a védők kifejelték.
22. perc: Itt az első sárga: Luongo pakolt oda kőkeményen Vidalnak.
21. perc: Juric szaladt lesre.
21. perc: Előbb Mena, majd Aranguíz beadását hatástalanította az ausztrál védelem.
20. perc: Vidal hosszas készülődés után a sorfalba bikázott... Ebben több volt...
19. perc: Cahill rúgta meg Aranguízt, szabadrúgás, kissé jobbról, 26 méterről.
16. perc: Troisi szöktetésével Juric szeretett volna kapura törni, de a játékkal együtt élő Bravo kapus jól lépett ki a tizenhatos vonaláig és szedte le a labdát a csatár elől.
15. perc: Behich nem tudta átvenni Irvine passzát, így lőttek is a gyors kontra lehetőségének.
13. perc: Irvine önbizalmtól duzzadóan próbálkozott 30 méterről, de az előtte hátráló Jara blokkoló lábát találta telibe..
11. perc: Sánchez szép passza után Vargas püfölte közelről Ryanba a labdát, de a játékvezető szerint lesről tette ezt meg.
10. perc: A Szpartak-stadion lelátói meglehetősen foghíjasak ma, több az üres szék, mint a foglalt...
7. perc: Az első nagy lehetőség! Fuenzalida jobbról adott középre, Vidal üresen érkezett, 14 méterről kapásból lőtt, Ryan bravúrral ki tudta ugyan ütni a labdát, de éppen középre, az érkező Vargas viszont már nem tudta rendesen kapu felé irányítani, így a kapusé lett a kipattanó is.5. perc: A statisztikák iránt fogékony olvasóink kedvéért jegyeznénk meg, hogy a mérkőzés első leshelyzetét Alexis Sánchez nevéhez fűzhetjük.
4. perc: Aranguíz kapott hátulról nagyon Luongótól, Rocchi ismét sípolt, de a lapjaihoz még nem nyúlt...
3. perc: Trosisi rúgta meg Islát, aztán gyors labdaszerzés után Luongo lőtt 23 méterről messze a kapu mellé.
1. perc: Az ausztrálok kezdték a mérkőzést. Feketében játszanak, Chile pirosban.
ÉRDEKESSÉGEK
Chilénél Alexis Sánchez a szereplések számában beérte Claudio Bravót az előző, németek elleni mérkőzésen, így most ők ketten vezetik a válogatottsági rangsort. A mai lesz a 113. mérkőzésük a nemzeti csapatban.
Tim Cahill a mai mérkőzésen 100. alkalommal szerepel az ausztrál válogatottban. Ezzel nem csúcstartó, a vonatkozó rekordot Mark Schwarzer jegyzi 109 fellépéssel, és ő a második, aki átlépi a százas határt..
Ismét lehet sört kapni a Konföderációs Kupának otthont adó stadionoknál, miután az orosz kormány feloldotta az erre vonatkozó tiltást. Bővebben itt írtunk a nagyon fontos döntésről.
A mai meccsen a lelátón foglal helyet Japán szövetségi kapitánya, Vahid Halihodzic, aki az ausztrál válogatott játékát figyeli, mivel augusztus 31-én kulcsfontosságú vb-selejtezőn találkozik a két ország csapata. Ide kapcsolódó magyar vonatkozás: volt kollégánk, Ganczer Gábor évek óta Ausztráliában él, és nemrég az ausztrál szövetség megbízásából a japán válogatottat figyelte meg.
Örökmérleg: A két válogatott eddig öt alkalommal találkozott egymással, négyszer Chile nyert, Ausztrália képviselői eddig egy döntetlenre voltak jók. Ugyanakkor 1987-ben a dél-korai Elnök Kupa keretében is összecsapott egymással egy Ausztrália és egy Chile B néven futó brigád, ám az a torna nem számít a hivatalosan elismert válogatott mérkőzések közé. Amúgy akkor Ausztrália nyert 2–0-ra.
B-CSOPORT | ||
Június 18., 20.00, Moszkva | Kamerun–Chile | 0–2 |
Június 19., 17.00, Szocsi | Ausztrália–Németország | 2–3 |
Június 22., 17.00, Szentpétervár | Kamerun–Ausztrália | 1–1 |
Június 22., 20.00, Kazany | Németország–Chile | 1–1 |
Június 25., 17.00, Szocsi | Németország–Kamerun | 17.00 |
Június 25., 17.00, Moszkva | Chile–Ausztrália | 17.00 |
1. Chile | 2 | 1 | 1 | – | 3–1 | 4 |
2. Németország | 2 | 1 | 1 | – | 4–3 | 4 |
3. Ausztrália | 2 | – | 1 | 1 | 3–4 | 1 |
4. Kamerun | 2 | – | 1 | 1 | 1–3 | 1 |
Hogy mi az értelme ennek a kupának? ITT A VÁLASZ EGY REMEK SZABADOS-BLOGBAN, avagy a Konfigurációs Kupa.