Bundesliga: a Bayer nyert, a Gladbach kikapott idegenben

2014.03.26. 21:56
Szon Hung Min és Stefan Kiessling is gólt szerzett a Leverkusenben (Fotó: Reuters)
A Bajnokok Ligája-helyekért küzdő csapatok közül a Leverkusen 3–1-re nyert Augsburgban, míg a Mönchengladbach 1–0-ra kikapott Frankfurtban a német labdarúgó-bajnokság élvonalának 27. fordulójában.

Stefan Kiessling egy szépen végigvezetett kontratámadás végén már a 11. percben megszerezte a vezetést a Leverkusennek Augsburgban, ám a hazaiak az 59. percben egyenlítettek, és tartották is az 1–1-es állást a hajráig. Az utolsó tíz percben aztán Szon Hung Min és Emre Can is betalált, így a Bayer mégis megszerezte a győzelmet, ezzel két pontot hozott a kedden egymással ikszelő Dortmund, Schalke pároson, nem mellesleg visszaállította hárompontos előnyét az őt üldöző Wolfsburggal szemben.

A szintén BL-helyre hajtó Mönchengladbach ellenben pont nélkül maradt Frankfurtban, az Eintracht győztes gólját a Real Madridban is megfordult Joselu szerezte.

Huszti Szabolcs végig a pályán volt a Hannoverben, amely 3–1-es vereséget szenvedett a Hoffenheim otthonában.

A Nürnberg 2–0-ra legyőzte a Stuttgartot otthon, ezzel elmozdult a kiesőzónából, a VfB viszont az utolsó előtti helyre csúszott vissza. A nürnbergiek mindkét gólját a svájci Josip Drmic szerezte, aki 9 találattal a Bundesliga legeredményesebb játékosa 2014-ben.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ

Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–0 (Joselu 16.)
Hoffenheim–Hannover 3–1 (Polanski 14., Modeste 51., Rudy 93., ill. Andreasen 10.)
Nürnberg–VfB Stuttgart 2–0 (Drmic 43., 54.)
Hamburg–Freiburg 1–1 (Lasogga 55., ill. Darida 50.)
Augsburg–Bayer Leverkusen 1–3 (Werner 59., ill. Kiessling 11., Szon Hung Min 80., Emre Can 83)

1. Bayern München 27 25 2 79–13 +66 77
2. Borussia Dortmund 27 16 4 7 59–29 +30 52
3. Schalke 27 15 6 6 51–37 +14 51
4. Bayer Leverkusen 27 15 2 10 46–33 +13 47
5. Wolfsburg 27 13 5 9 46–41 +5 44
6. Mönchengladbach 27 12 6 9 46–33 +13 42
7. Mainz 27 12 5 10 38–43 –5 41
8. Augsburg 27 11 6 10 40–40 0 39