Kiállítás ide vagy oda: a Hertha nyert Gulácsiék otthonában

2017.12.17. 17:54
Selke (27) első gólja előtti pillantok (Fotó: AFP)
 A német Bundesliga 17. fordulójában a Gulácsi Péterrel a kapujában felálló RB Leipzig a Dárdai Pál edzette Herthát fogadta, és a vendégek – Jordan Torunarigha korai kiállítása miatt 83 percig emberhátrányban futballozva – izgalmas hajrá után értékes győzelmet arattak a találkozón, amely Dárdai Pál edzői pályafutásának 100. Bundesliga-meccse volt.

A találkozó kezdésének pillanatában jelentette be hivatalos honlapján az RB Leipzig, hogy további két évvel, 2022-ig meghosszabbította a 14-szeres magyar válogatott kapus, Gulácsi Péter szerződését.

Nem volt azonban tekintettel a bejelentésre a Hertha, amely a 6. percben az előző idény végén még lipcsei színekben éppen a berliniek ellen duplázó Davie Selke góljával vezetést szerzett (0–1). Kis túlzással még a gólt ünnepelték a fővárosiak, amikor Jordan Torunarigha utolsó emberként buktatta Timo Wernert, amiért Frank Willenborg játékvezető azonnal a piros lapot mutatta fel neki.

Az emberhátrányba kerülő vendégek nem omlottak össze, hanem rendkívül fegyelmezett védekezéssel és jó helyezkedéssel próbálták meg ellensúlyozni a kiesett bekk hiányát, amit olyan kiválóan sikerült is megoldaniuk, hogy noha a Leipzig már-már nyomasztó fölényben birtokolta a labdát, igazi helyzetig mégsem tudott eljutni. Nem úgy a Hertha, amely egy szabadrúgást követően Salomon Kalou felhőfejesével fél óra játék után megduplázta előnyét (0–2).

Kétgólos hátrányban Ralph Hasenhüttl, a hazaiak trénere váltott, és behozta Diego Demmét a védő Ibrahima Konaté helyére. A cserével sikerült valamelyest agresszívabbá tenni a lipcsei támadójátékot, és éppen Demme volt az, akinek a nevéhez fűződött a legnagyobb hazai helyzet, amikor a bal kapufára lőtte szöglet után a lecsorgó labdát.

A szünetben a hazaiak újabb támadó szellemű cserét hajtottak végre, mégis Dárdai Pál alakulata (a magyar tréner 100. Bundesliga-meccsén ült a kispadon) növelte előnyét: Selke passzolt az ötösről a kapu bal oldalába Lazaro szöglete után (0–3), de ne szaladjunk ennyire előre. A sarokrúgáshoz vezető akció során ugyanis Gulácsi bravúros védést mutatott be Selke lövésénél.

A harmadik vendéggól után megélénkült a mérkőzés, és közel állt a negyedik góljához a Hertha: a hazaiaknál Kevin Kampl lövései között Selke lőtt ziccerben kapufát, majd a 68. percben Willi Orban fejesével szépíteni tudott a hazai gárda (1–3).

A hajrában aztán a Leipzig minden korábbinál nagyobb nyomás alá helyezte Rune Jarstein kapuját, ám újabb gólt csak a ráadás perceiben sikerült szereznie: Marcel Halstenberg fejesével alakult ki a 3–2-es vendéggyőzelmet jelentő végeredmény.

A mérkőzés összefoglalója

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
17. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

RB Leipzig–Hertha BSC 2–3 (Orban 68., Halstenberg 92., ill. Selke 6., 51., S. Kalou 31.)
KORÁBBAN

Hannover–Bayer Leverkusen 4–4 (Bebou 12., Fullkrug 21. – 11-esből, F. Klaus 45., Korb 83., ill. Brandt 11., Mehmedi 25., Bailey 47., 67.)

1. Bayern München 17 13 2 2 37–11 +26 41
2. Schalke 17 8 6 3 28–21 +7 30
3. Borussia Dortmund 17 8 4 5 39–24 +15 28
4. Bayer Leverkusen 17 7 7 3 34–23 +11 28
5. RB Leipzig 17 8 4 5 27–25 +2 28
6. Mönchengladbach 17 8 4 5 27–28 –1 28
7. Hoffenheim 17 7 5 5 27–22 +5 26
8. Eintracht Frankfurt 17 7 5 5 20–18 +2 26