Németország: Mario Götze nem szeretne visszavonulni BL-arany nélkül

V. J.V. J.
Vágólapra másolva!
2020.09.18. 16:07
null
Götze mindenképpen BL-t nyerne (Fotó: AFP)
A 2014-es világbajnoki döntő hősének, Mario Götzének az előző idény végén lejárt a szerződése a Borussia Dortmundnál, és a 28 éves támadó középpályás továbbra is keresi új klubját, elsősorban hazáján belül.

 

A játékos a németBildnekadott interjút, amelyben jelenlegi kérőiről nem akart semmilyen konkrétumot mondani, azt viszont elárulta: a korábban megjelent amerikai szerződéséről szóló pletyka már „nem téma” számára, mindenképpen Európában szeretné folytatni pályafutását:

„Nagyra törő terveim vannak, mindenképpen meg szeretném nyerni a Bajnokok Ligáját. Ez hajt előre minden egyes nap. Nem szeretném a nélkül befejezni a pályafutásomat, hogy ezt legalább egyszer el nem érem.”

Götze számára több ország is szóba jöhet a folytatáshoz, de elsődlegesen a német élvonalban szeretné megtalálni következő klubját. Ahogy fogalmazott: „Sohasem mondtam, hogy el kellene hagynom a Bundesligát. Több, igen nagy terveket szövögető csapat is van Németországban.”

A játékos hazájában október 5-ig tart az átigazolási időszak, de Götzét egyelőre nem feszíti a közelgő dátum:

„Szeretnék kellő időt hagyni arra, hogy a lehető legjobb döntést hozhassam meg. Számos olyan aspektus van, amely fontos szerepet játszik a döntésemben, hogy hol folytassam. Az új csapatnál a klub szemléletének és az edző személyének is közel kell állnia a szívemhez. A pénzügyi szempont kevésbé fontos. Magas színvonalon kell játszanom, és meg kell mutatnom, hogy bármelyik együttest tudom segíteni” – fogalmazott.

A támadó középpályás 2016-ban tért vissza a Bayern Münchentől a Borussia Dortmundhoz, amelynél a teljesítménye nem közelítette meg a fekete-sárgáknál töltött első, 2009 és 2013 közötti időszakát. Szerződését az elmúlt idény végén nem hosszabbították meg, így most szabadon igazolható.

Legfrissebb hírek

Marco Rose lehet Dárdai Bencéék edzője a következő idényben – sajtóhír

Német labdarúgás
33 perce

150 millió fontot fizetne De Bruyne utódjáért a Manchester City

Német labdarúgás
55 perce

Marca: Hajszálnyira volt a Barcelona a katasztrófától – így értékelt a külföldi sajtó

Bajnokok Ligája
4 órája

BL-legek: a Barcelona profitál a legtöbbet az öngólokból; Luis Enrique a PSG sikerkovácsa

Bajnokok Ligája
6 órája

Lewandowski: Ez a mérkőzés jó tanulság minden fiatal játékosnak, a BL-ben nem elég 90 százalék

Bajnokok Ligája
9 órája

Flick: Egy lépéssel közelebb, de a végétől még messze vagyunk

Bajnokok Ligája
17 órája

Guirassy triplázott a Barcelona ellen, de ez is kevés volt a Dortmund továbbjutásához

Bajnokok Ligája
18 órája

Lewandowski a combizmát fájlalta, kihagyhatja a Dortmund elleni mérkőzést – sajtóhír

Bajnokok Ligája
Tegnap, 12:46
Ezek is érdekelhetik