A hatékonyabb Eintracht Frankfurt legyőzte a Mönchengladbachot

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.21. 20:41
Omar Marmus gólja biztosította be a frankfurti győzelmet (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójának szombat esti mérkőzésén az Eintracht Frankfurt 2–0-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot.

Jobban játszott az Eintracht, amely fél óra elteltével szerzett vezetést, Hugo Larsson öt méterről vágta a kapuba a labdát. Tovább nőhetett volna a frankfurti előny, ám a szünet után feljavult a Mönchengladbach, s a játékában benne volt az egyenlítés – például Rocco Reitz kapufájánál –, de hiába találták el a vendégek összesen nyolcszor a hazaiak kapuját. A 80. percben pedig Omar Marmus eldöntötte a három pont sorsát, szép cselek után bombázott a kapu közepébe, így alakult ki a 2–0-s végeredmény.

Fenyő Noah és Lisztes Krisztián nem volt ott a zsinórban harmadik bajnokiját megnyerő Eintracht Frankfurt meccskeretében.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 2–0 (H. Larsson 30., Marmus 80.)
Korábban
Heidenheim–Freiburg 0–3 (Doan 54., Grifo 59., 65.)
Werder Bremen–Bayern München 0–5 (Olise 23., 60., Musiala 32., Kane 57., Gnabry 65.)
Union Berlin–Hoffenheim 2–1 (Rothe 4., Dzsong 6., ill. Bülter 67.)
Bochum–Holstein Kiel 2–2 (Bero 23., Daschner 35., ill. Pichler 15., Macsino 89.)
VASÁRNAP
15.30: Bayer Leverkusen–Wolfsburg (Tv: Arena4)
17.30: VfB Stuttgart–Borussia Dortmund
19.30: St. Pauli–RB Leipzig
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Mainz 2–3 (K. Schlotterbeck 25., Essende 57., ill. Sieb 13., Burkardt 15., 49.)
Kiállítva: Essende (70.), ill. Amiri (35.)