Ez volt az idény legjobb meccse? Boniface a ráadásban vezette győzelemre a Leverkusent a Wolfsburg ellen

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.09.22. 17:42
A csereember Boniface (jobbra) találata döntött (Fotó: Imago Images)
A címvédő Bayer Leverkusen 4–3-ra nyert odahaza a Wolfsburg ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

Gólgazdag első félidőt hozott a leverkuseni összecsapás, a Wolfsburg már az ötödik percben előnybe került, miután Amoura beadása Nordi Mukieléről a saját kapujába pattant (VIDEÓ ITT). Kilenc percig tartott a Dárdai Bencét a kispadra nevező „farkasok” előnye: Florian Wirtz a 16-os vonaláról belsőzött a jobb alsóba (VIDEÓ ITT).

A félidő derekán egy szöglet után Jonathan Tah bólintott a hosszú alsó sarokba, megfordítva a találkozót (VIDEÓ ITT). Öt perccel később már a vendégek drukkerei örülhettek, Sebastiaan Bornauw ugyancsak sarokrúgás után volt eredményes (VIDEÓ ITT). Közvetlenül a szünet előtt újfent előnybe került a Wolfsburg, Matthias Svanberg előbb áthámozta magát egy védőn, majd 17 méterről a bal alsóba helyezett (VIDEÓ ITT).

A gólfesztivál a fordulás után is folytatódott, Piero Hincapié Bornauw találatát lemásolva egalizált (VIDEÓ ITT). A folytatásban elképesztő mezőnyfölényben játszott Xabi Alonso csapata, de a vendégek sokáig tartani tudták a döntetlent – dacára annak, hogy a Frimpongot eltaposó Gerhardtot kiállította a játékvezető (VIDEÓ ITT).

A 90. percben Xhaka bombája még kijött a kapufáról, de három perccel később már a szerencse sem állt a vendégek mellé: 16-oson belüli kavarodás után a csereként beálló Victor Boniface estében a jobb alsóba lőtt (VIDEÓ ITT), megnyerve a mérkőzést a Leverkusennek. 4–3

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 4–3 (Wirtz 14., Tah 32., Hincapié 48., Boniface 90+3., ill. Mukiele 5. – öngól, Bornauw 37., Svanberg 45+1.)
Kiállítva: Gerhardt (Wolfsburg, 88.)
Később
17.30: VfB Stuttgart–Borussia Dortmund
19.30: St. Pauli–RB Leipzig

Szombaton játszották
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 2–0 (H. Larsson 30., Marmus 80.)
Heidenheim–Freiburg 0–3 (Doan 54., Grifo 59., 65.)
Werder Bremen–Bayern München 0–5 (Olise 23., 60., Musiala 32., Kane 57., Gnabry 65.)
Union Berlin–Hoffenheim 2–1 (Rothe 4., Dzsong 6., ill. Bülter 67.)
Bochum–Holstein Kiel 2–2 (Bero 23., Daschner 35., ill. Pichler 15., Macsino 89.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Mainz 2–3 (K. Schlotterbeck 25., Essende 57., ill. Sieb 13., Burkardt 15., 49.)
Kiállítva: Essende (70.), ill. Amiri (35.)