A férfiszerelem fekete-fehér itthoni élharcosaihoz hasonlóan blogunk is több részes beharangozóval csinál hangulatot a szombati Derby d'Italiához. Ám amíg négylábú vetélytársaink gyűlölködésig fajulva vezetik fel a csatát, addig mi békésebben (és nem MELLesleg szőrös pasiseggek helyett cicikre bukva) állunk hozzá a dolgokhoz. Tovább után a rég látott különféle válogatottakat poroljuk le, ezúttal tizenegy olyan labdarúgót terelünk egy csapatba, akik mindkét csíkos mezt viselték az elmúlt bő egy évtizedben.A férfiszerelem fekete-fehér itthoni élharcosaihoz hasonlóan blogunk is több részes beharangozóval csinál hangulatot a szombati Derby d'Italiához. Ám amíg négylábú vetélytársaink gyűlölködésig fajulva vezetik fel a csatát, addig mi békésebben (és nem MELLesleg szőrös pasiseggek helyett cicikre bukva) állunk hozzá a dolgokhoz. Tovább után a rég látott különféle válogatottakat poroljuk le, ezúttal tizenegy olyan labdarúgót terelünk egy csapatba, akik mindkét csíkos mezt viselték az elmúlt bő egy évtizedben.
A kapusposzt kiválasztásán kevesebbet gondolkodtam, mint Gregor Bernadett a "Kell-e neked új pasi?" kérdésen: Fabian Carini és Angelo Peruzzi közül a nemsovány úriember öltözik be az egyes trikóba. A pufók pali nyolc idényt védett Torinóban, onnan Lippi hozta magával 1999 nyarán. Szemmel látható túlsúlya ellenére kolibriként repkedett a lécek között, kár, hogy nem maradt egy szezonnál többet. (Juventusban: 208/0, Interben: 33/0)
Tiszta Árpa Attila, nem?
Gasperini szellemét megidézve(tényleg, volt ott ifiedző!) három védővel vágunk neki a harcmezőnek. Salvatore Fresi a '95-ös I. Milánói Nagybevásárlás eredménye, öt éven át 87-szer igézett meg minket játékával. 2002-ben talán ő sem tudja, hogyan keveredett a Delle Alpi öltözőjébe, nem is maradt sokáig. (Juventusban: 9/1, Interben: 87/1)
Különösebb magyarázatot nem igényelve Fabio Cannavarót neveztem ki az elhárítás főnökvé. Bár a világbajnok szépfiú madridiként nyert aranylabdát, mind a Juve, mind az Inter szurkolóiban hagyott nyomokat. Két éves milánói időszaka alatt a pármai teljesítményét már nem, a realost még nem tudta hozni, ráadásul máig rekonstruálatlan körülmények között lett a Juventus játékosa. (Juventusban: 74/6, Interben: 50/2)
Nem szeretem, amikor három hátvédes rendszerben szélső védőt raknak belső posztra, de most rákényszerít Luigi Sartor, hogy Fabio Grossót jelöljem. Kannáshoz hasonlóan egyik állomáshelyén sem kellett leadni a rendelést életnagyságú szobrára, sőt, Juventus-drukker ismerőseim egyenesen gyűlölik a mimózatekintetű semmirekellőt. A 24 éves koráig amatőr szinten futballozó Grosso a 2006-os vb után költözött Lombardiába, onnan egy szezon elteltével továbbállt Lyonba, hogy aztán Torinóban utáltassa meg magát. (Juventusban: 47/2, Interben: 23/2)
Középpályánk egész pofás. Vladimir Jugovics a fél olasz ligát megjárta, georgeclooneys hajszerkezete miatt szerették a lányok. Mi, hapsik is elégedettek voltunk vele - amikor épp nem sérülésből lábadozott. Nyert Bajnokok Ligáját a Juvéval (a mindent eldöntő büntetőt értékesítve), az Interben viszont hullámzó teljesítményt nyújtott csak. Kár érte. (Juventusban: 56/8, Interben: 38/3)
Ha Wenger knows, akkor Capello and Mancini didn't know. A szenegáli falloszkirályt időben adta el a fiatal francia fiúk megrontója, Patrick Vieira Piemontba érkezve egy remek félidény után beleszürkült az alibizésbe, lelassult, vagyis minden adott volt, hogy a Juve kizárása után lecsapjon rá az Inter. Utolsó szezonjára kb. 8 kilót hízott. (Juventusban: 31/5, Interben: 67/6)
Paulo Sousa és Cristiano Zanetti okozta a legtöbb fejfájást a kezdőbe kerülést illetően. Dottore Tészta utódja egy időben kultikus figurának számított odaát, az Interben viszont semmi érdemlegeset nem produkált. A Kalapács a lexikonokban fellelhető szürke eminenciás klasszikus díszpéldánya, szépen csendben elandalgott évekig a középpálya középen. Őt választottam. (Juventusban: 63/4, Interben: 99/2)
Vieirához hasonlóan a bal oldali rohanóemberünk szintén elmondhatja magáról (lesz még ilyen!), hogy Juventus, Inter és Milan mezben egyaránt lecserélték. Edgar Davidsról van szó, a szemüveges holland pitbullról, aki fekete-fehérben a Milan cserepadjáról érkezve a maga idejében posztjának világklasszisává képezte magát, sajnos ebből a Meazzában vajmi keveset láttunk utána. (Juventusban: 159/8, Interben: 14/0)
Így szól az úr
Egy aranylabdás osztogat a két lóbaszó csatár mögött, Copfocska, azaz Roberto Baggio. A göndörhajú futballisten korának legnagyobb kedvence, zsenije volt, pályafutása a Juventusban teljesedett ki. A Milanban inkább a padon ücsörgött, így kénytelen volt Bolognában újra felépíteni magát. Sikerült, százezer gólos szezonja után Ronaldo és Vieri mellé odavitte az Inter harmadik galaktikusnak, sajnos csak felvillanásai akadtak. (Juventusban: 141/78, Interben: 41/9)
Zlatan Ibrahimovicról mindent leírt már az internet, különben is elzsibbadt a seggem. (Juventusban: 69/23, Interben: 88/57)
A másik tulokról szintúgy annyi karaktert pötyögtünk már be ide, hogy Christian Vieriről elég legyen annyi, hogy szerepelt a júdások toplistáján, az évtized tizenegyében, kapott születésnapi és debütálási posztot. (Juventusban: 23/8, Interben: 143/103)
A kispadon Fabian Carini, Luigi Sartor, Andrea Pirlo, Paulo Sousa és Adrian Mutu csücsülnek. Csapatunk edzője ki más lehetne, mint Alberto Zaccheroni Marcello Lippi.