Összeállításunkból nyomon követhetik Erdei Zsolt útját az újabb címvédésig - megtudhatnak mindent a felkészüléséről, s áttekinthetik eddig karrierjét, az összes meccs eredményével és a legfontosabb bunyókról szóló beszámolókkal.
*: a WBO (Bokszvilágszervezet) félnehézsúlyú interkontinentális bajnoki övéért
**: a WBO (Bokszvilágszervezet) félnehézsúlyú világbajnoki övéért
***: a WBC (Bokszvilágtanács ) cirkálósúlyú világbajnoki övéért
+: nem címmérkőzés
---- 1992 A 18 éves Erdei Zsolt juniorként 71 kilóban megnyeri az edinburghi Európa-bajnokságot, majd az esztendő őszén sikerélmény nélkül tér haza a világbajnokságról.
1993 A bursai Európa-bajnokságon debütál a felnőttválogatottban, ám a török Kuloglu kiütéssel tesz pontot a reményteljes bemutatkozásra. Decemberben megnyeri első felnőtt országos bajnoki címét.
1995 A berlini világbajnokságon - immár 75 kilogrammban - szemérmetlen csalással kikap a házigazda németek képviselőjétől, Dirk Eigenbrodttól, és nem állhat fel a dobogóra.
1996 Parádés bunyóval egészen a döntőig jut a vejlei Eb-n, ám ott megállítja az IBF és a WBA mai nagyközépsúlyú profivilágbajnoka, a német Sven Ottke. Az atlantai olimpián megver egy mexikóit, majd szoros meccsen veszít a későbbi ezüstérmes török Malik Beyleroglu ellen.
1997 Három ragyogó győzelemmel a háta mögött visszavág Eigenbrodtnak, és döntőbe jut a budapesti világbajnokságon, majd a fináléban győz a súlycsoport legnagyobb alakja, a kétszeres olimpiai bajnok, világbajnok, hosszú évek óta veretlen kubai Ariel Hernández ellen is.
1998 Már toronymagas esélyesként érkezik a minszki Európa-bajnokságra, ahol négy szép győzelemmel aranyérmet nyer, a fináléban az IBO mai nagyközépsúlyú világbajnokát, az ír Brian Magee-t veri meg.
1999 Elszáll a testsúlya, kategóriaváltással kacérkodik, ám az olimpia előtt másfél évvel nem lesz félnehézsúlyú, végül gyenge produkcióval az első fordulóban kikap egy ismeretlen kazahtól a houstoni vb-n.
2000 Az egész verseny legjobb bokszolójává választják az aranyéremmel záruló tamperei Eb-n, majd az elődöntőre elfogy a lendülete a sydneyi olimpián, ahol harmadik lesz. Ezzel búcsúzik is az amatőröktől, profiként két könnyű győzelemmel mutatkozik be a hamburgi Universum Box-Promotion színeiben.
2002 Az év októberében 5. menetes K. O.-val nyer a debreceni Főnix-csarnok avatóján a dél-afrikai Jim Murray ellen, és ezzel megszerzi a WBO félnehézsúlyú (79.378 kg) interkontinentális bajnoki övét. A címet még abban az esztendőben meg is védi.
2003 További három címvédést követően novemberben eldől, hogy Erdei Zsolt lesz a WBO-világbajnok Dariusz Michalczewskit legyőző mexikói Julio César González kihívója.
2004 Január 17-én a karlsruhei dm-arenában Erdei Zsolt imponáló boksszal elhódította a világbajnoki övet a mexikói riválistól, melyet május 8-án az argentin Hugo Hernan Garay ellen védett meg először Dortmundban. A következő címvédésre szeptember 11-én a Kisstadionban került sor; Erdei ekkor a spanyol színekben versenyző Alejandro Lacatust győzte le 12 menetben pontozással. ---- Erdei-Garay Írásaink az első címvédő találkozóról: Túl a kritikus határon Különös éjszaka volt Az erő kísérte Madár útját Fonó már a kapuban Madár túlélte és megnyerte Erdeit mély vízbe dobták
---- Erdei-Lacatus Írásaink a második címvédő meccsről, annak felvezetéséről és visszhangjáról: