Ökölvívás: Deontay Wildert kiengedték a kórházból

Cs. B.Cs. B.
Vágólapra másolva!
2021.10.10. 21:25
null
Deontay Wilder keze eltört a Tyson Fury elleni címmeccsen (Fotó: AFP)
Beszámoltunk róla, hogy magyar idő szerint vasárnap hajnalban harmadszor csapott össze a brit Tyson Fury és az amerikai Deontay Wilder nehézsúlyban a Bokszvilágtanács (WBC) trónjáért. Fury a 11. menetben kiütéssel győzött, és ezzel megtartotta a bajnoki övet. A Mirror úgy tudja, hogy a meccs után Wildert kórházba szállították, mivel a párharc közben eltört a keze – a kezelését követően az amerikai elhagyhatta a létesítményt.



Az amerikai ökölvívó edzője, Malik Scott az ES News-nak beszélt arról, hogy Wildert már kiengedték a kórházból.

„Már a hotelszobájában van, én vittem fel. Szükség volt az orvosok vizsgálatára, mivel megsérültek az ajkai, és eltört a keze mondta Scott, aki azt is elmondta, hogy egy ideig nem akar versenyzőjével az ökölvívásról beszélni. – Az élet megy tovább, Fury gondolom Uszikkal mérkőzik meg, ami jó dolog. Nem szeretném, hogy Deontay a bokszról beszéljen, vagy a szorítóba lépjen mostanában. Örülnék, ha kipihenné magát.”

Wilder a meccs után úgy nyilatkozott, „a legjobb formámat nyújtottam, ami ma este nem volt elég. Nem tudom, hogy mi történt.

Győzelmét követően Fury azt mondta, hogy ő a jelenlegi ökölvívó-éra legjobbja, sőt, szerinte a történelem összes bajnokát legyőzné.

„Csak azt tudom megverni, aki velem egy időben versenyez, és ezt meg is tettem. Kijelenthető, hogy a jelenlegi éra legjobbja én vagyok – idézte a The Guardian Tyson Furyt, aki úgy gondolja, hogy a történelem összes bajnoka ellen lenne esélye, még akkor is, ha a listán többek között olyan nevek szerepelnek, mint Mike Tyson, Muhammad Ali, vagy éppen Lennox Lewis. – Mindegyikőjük kiváló harcos volt. Nem akarok nagyképűnek tűnni, de a történelem összes bajnokát képes lennék felülmúlni. Az örökranglista élére sorolom magam.

Legfrissebb hírek

Ökölvívás: magyar tag is bekerült az európai szövetség bírói bizottságába

Ökölvívás
15 órája

Túl az ismerkedésen az ökölvívók új kapitánya

Ökölvívás
18 órája

Kovács Richárd már nagyon várja, hogy saját elvárásainak megfelelően edzhessen, bokszolhasson

Ökölvívás
2025.04.09. 22:32

Kovács István: Magasabb szintre kell emelni Papp László emlékét

Ökölvívás
2025.03.26. 20:30

Gyász: elhunyt George Foreman, minden idők legidősebb nehézsúlyú világbajnoka

Ökölvívás
2025.03.22. 08:54

„Szakértők bevonásával állítjuk fel a női bokszkategória kritériumait” – Boris van der Vorst World Boxing-elnök az NS-nek

Ökölvívás
2025.03.20. 12:07

A NOB döntött: marad az ökölvívás az olimpia programjában

Ökölvívás
2025.03.20. 10:33

Helif szeretne újra olimpiai bajnok lenni Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.03.19. 09:39
Ezek is érdekelhetik