Ökölvívás: Fury és Uszik megállapodott a nehézsúlyú címegyesítő meccsről

Vágólapra másolva!
2022.12.21. 11:12
null
Fury és Uszik ismét összecsap (Fotó: Getty Images)
A jövő év elején megrendezik a profi ökölvívás nehézsúlyú kategóriájának címegyesítő világbajnoki mérkőzését, miután erről megállapodott egymással Tyson Fury és Olekszandr Uszik.


A hírt Bob Arum, Fury mérkőzésszervezője jelentette be, hozzátéve, hogy hamarosan a pontos időpontot és helyszínt is kijelölik, az viszont biztos, hogy a vitathatatlan bajnoki címért kiírt meccs előtt egyik bokszoló sem lép már ringbe.

„A két sportoló arról állapodott meg, hogy következő meccsüket egymás ellen vívják”
– nyilatkozta Arum a Sky Sportsnak kedden este.

„Uszik a jó barátom és nagyon intelligens ember, Fury pedig minden szempontból egy igazi Superman és mind a ketten akarják ezt a mérkőzést.”

A meccsszervező azt is elárulta, hogy mindkét fél rendkívül vonzó ajánlatokat kapott a Közel-Keletről, hogy ott legyen a csata, de nem elképzelhetetlen, hogy Nagy-Britanniában rendezik meg az összecsapást. Úgy véli, nagyon rövid időn belül döntenek a részletekről, akár még az év vége előtt.

A 35 éves Uszik a Boksz Világszövetség (WBA), a Nemzetközi Bokszföderáció (IBF), a Boksz Világszervezet (WBO) és a Nemzetközi Bokszszervezet (IBO) világbajnoka, míg Fury a Boksz Világtanács (WBC) címvédője, csatájuk győztese pedig – mint valamennyi komoly cím birtokosa – a vitathatatlan bajnoka lesz a nehézsúlynak, amit legutóbb Lennox Lewis mondhatott el magáról 1999–2000-ben. Eddig összesen öt vitathatatlan világbajnoka volt a súlycsoportnak.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Ökölvívás: magyar tag is bekerült az európai szövetség bírói bizottságába

Ökölvívás
21 órája

Túl az ismerkedésen az ökölvívók új kapitánya

Ökölvívás
Tegnap, 13:39

Kovács Richárd már nagyon várja, hogy saját elvárásainak megfelelően edzhessen, bokszolhasson

Ökölvívás
2025.04.09. 22:32

„Szakértők bevonásával állítjuk fel a női bokszkategória kritériumait” – Boris van der Vorst World Boxing-elnök az NS-nek

Ökölvívás
2025.03.20. 12:07

A NOB döntött: marad az ökölvívás az olimpia programjában

Ökölvívás
2025.03.20. 10:33

Helif szeretne újra olimpiai bajnok lenni Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.03.19. 09:39

A NOB végrehajtó bizottsága javasolja, hogy az ökölvívás a 2028-as olimpiai program része legyen

Ökölvívás
2025.03.17. 13:42

Kovács István: Emanuele Renzinivel óriásit nyert a magyar ökölvívás

Ökölvívás
2025.03.16. 11:22
Ezek is érdekelhetik