– Talán nem emlékszik már rá, de 1989 áprilisában az olasz válogatott színeiben játszott a magyarok ellen, és...
– ...az én fejes gólommal szereztünk vezetést – válaszolt kapásból az olaszok legendás játékosa, Gianluca Vialli. – Hogyne emlékeznék rá! Tarantóban rendezték a mérkőzést, négy nullára nyertünk. Mondanom sem kell, a magyar válogatott ellen ez óriási sikernek számított, az egy évvel későbbi, közelgő világbajnokság előtt pedig euforikus pillanat volt. Mégsem csak szép emlékeket őrzök a találkozóról.
– Lehetett volna hat is?
– Nem, nem az eredmény miatt. Kisebb húzódást szenvedtem, és az orvosok napokig bizonytalanságban tartottak, hogy képes leszek-e felgyógyulni a sérülésből a két héttel későbbi KEK-döntőre. Szerencsére felépültem, aztán sajnos a Sampdoriával a berni mérkőzésen kettő nullára kikaptunk a Barcelonától.
– Azt mondom, magyar labdarúgás. Mi jut az eszébe?
– Tudom, hogy a második világháború után hazájuk igazi futballhatalom volt. Puskás, Grosics, Hidegkuti neve nekem is fogalom. Rémlik, hogy az angolokkal játszottak egy nagy meccset, nyertek hat kettőre, ha nem tévedek.
– Hat háromra.
– Más idők jártak akkor. Azóta sok évtized eltelt, ma már, hogy úgy mondjam, kevésbé erősek.
– Fel tud sorolni aktív magyar játékosokat?
– ...
– Nehezet kérdeztem?
– Nem, csak kicsit gondolkodnom kell. Elsőre az U20-as csapatuk ötlött fel, amely két évvel ezelőtt világbajnoki bronzérmes lett. De mondok neveket is! Torghelle... Priskin... Gera a Fulhamből... Halmosi a Hull Cityből...
– Utóbbi januárban visszatért Magyarországra, a Haladáshoz.
– Erről lemaradtam. Közben viszont eszembe jutott még valaki!