A Milan bajban volt Cagliariban, de a mágikus hajrá újra segített

2014.01.26. 17:10
Honda Keiszuke (balra) gólpasszal járult hozzá a Milan győzelméhez (Fotó: Reuters)
A Milan az utolsó öt percben szerzett gólokkal fordított, és 2–1-re nyert Cagliariban, eközben az Internazionale hazai pályán 0–0-t játszott a Cataniával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A szeles időben kezdődő Cagliari–Milan mérkőzés első fél órájában a Milan támadott többet, de Vlada Avramov kapus Mario Balotelli kísérleténél, majd Honda Keiszuke fejesénél is a helyén volt. A Milan kapusa, Marco Amelia is csak egyet hibázott az első félidőben, de az végzetes volt: az idénybeli első bajnokiját teljesítő kapus lábáról lecsúszott a labda egy eleve kockázatos felszabadítási kísérletnél a 28. percben, a szemfüles Mauricio Pinilla középre játszott, az ütemre érkező Marco Sau egy lövőcsellel semlegesítette Ameliát és Daniele Bonerát, majd az üres kapuba gurított (1–0).

Hondának volt még egy veszélyes fejese, és a második félidőben is a télen igazolt japán volt a legaktívabb Milan-támadó, de a gól nem akart összejönni a Milannak. Egészen a 87. percig, amikor az uruguayi Matías Cabrera buta kezezése miatt a vendégek szabadrúgáshoz jutottak a 16-os bal sarka közelében: Mario Balotelli jól kalkulált, remek jobblábas csavarása után a labda a kapu jobb oldalában landolt (1–1).

És ezzel még nem volt vége: a 89. percben Honda ívelt be szögletet a jobb oldalról, és a csereként beálló Giampaolo Pazzini a védők gyűrűjében balettmozdulattal, jobbal a hálóba húzta a labdát (1–2). A Milan immár 13 gólt szerzett az utolsó negyedórában ebben a szezonban, e kategóriában listavezető a Serie A-ban.

Az Internazionale három mérkőzés óta nem nyert az olasz bajnokságban, e rossz széria leküzdése reményében fogadta a sereghajtó Cataniát. Hogy nem lesz ez feszültségmentes délután, azt a Marco Fassone általános igazgató elmozdítását követelő ultrák kora délutáni tüntetése is előrevetítette. Ami a meccset illeti, az Inter erejéből csak meddő mezőnyfölényre futotta, és voltak olyan időszakok, amikor a vendégek játszottak veszélyesebben – gól sem itt, sem ott nem esett, az Inter nem tudott kimászni a gödörből. A Catania először szerzett pontot idegenben ebben a bajnoki szezonban!

A tabellán szépen emelkedő Parma sorozatban a negyedik győzelmét könyvelte el, ellenfele, az Udinese a negyedik vereségét. A hazaiak győztes gólját Antonio Cassano átadásából Amauri szerezte – a brazil születésű olasz válogatott támadó egymást követő negyedik bajnokiján a negyedik gólját könyvelte el.

A Sampdoria és a Bologna egyaránt a kiesőzóna közeléből igyekszik elvándorolni, egymás elleni meccsükön a vendégek – akiknél Garics György végigjátszotta a mérkőzést – az utolsó pillanatokban mentettek meg maguknak egy pontot.

A megelőző kilenc fordulóban összesen egy pontot elkönyvelő Livorno már az első félidő derekán háromgólos előnyben volt sorstársával, a Sassuolóval szemben, és győzött is. Az Atalanta két bajnoki siker élményével érkezett Torinóba, de a sorozat nem épült tovább, Alessio Cerci büntetőből szerzett góljával a „bikáké” lett a három pont.

OLASZ SERIE A
21. forduló, vasárnapi mérkőzések

Torino–Atalanta 1–0 (Cerci 60. – 11-esből)
Sampdoria–Bologna 1–1 (Gabbiadini 61., ill. Diamanti 90. – 11-esből)
Internazionale–Catania 0–0
Cagliari–Milan 1–2 (Sau 28., ill. Balotelli 87., Pazzini 89.)
Livorno–Sassuolo 3–1 (Greco 4., Paulinho 11., Benassi 28., ill. Berardi 28. – 11-esből)
Parma–Udinese 1–0 (Amauri 39.)

Korábban játszották
Hellas Verona–Roma 1–3 (Hellfredsson 49., ill. Ljajics 45., Gervinho 59., Totti 81. –11-esből)