„A sikertől a tragédiáig” elnevezésű kiállítás során a Weisz Árpáddal kapcsolatos fotókat, eredeti dokumentumokat és tárgyakat lehet megtekinteni, emellett a sikerei és a Matteo Matteucci által mesélt történeteket is terítéken lesznek.
A megnyitó vasárnap délben lesz, a kiállítást március 18-ig lehet megtekinteni. A belépés ingyenes.
Egy tragikus sorsú zseni
Weisz Árpád 1923–1924-ben hatszor szerepelt a magyar válogatottban. 1924-ben Olaszországba igazolt, először Padovába, aztán az Interbe. Itt edzőként folytatta, és 1929–1930-ban megnyerte az Interrel az olasz bajnokságot, 34 évesen! Legnagyobb edzői sikereit a Bolognánál érte el, amely a 30-as években élte fénykorát. A csapat kétszer egymás után (1935–1936, 1936–1937) Weisz irányításával nyert bajnokságot, majd harmadszor is aranyérmes lett, de az 1938–1939-es bajnokságot már nem a magyar szakember irányításával fejezte be a csapat.
Zsidó származása miatt ellehetetlenítették az életét, az 1938-as bajnokságban öt forduló után át kellett adnia a helyét a német Hermann Felsnernek, s mivel a faji törvények rá is vonatkoztak, el kellett hagynia Itáliát. Párizsba, majd Hollandiába menekült, utóbbi országban a Dordrecht csapatánál dolgozott. A náci invázió után innen vitték el 1942-ben feleségével, a szombathelyi Rechnitzer Ilonával, 12 éves fiával és 8 éves lányával együtt a haláltáborba. Auschwitzban hunyt el, 1944. január 31-én.
Hatása az olasz futballra meghatározó: ő fedezte fel Giuseppe Meazzát, neki tulajdonítják az angol WM-rendszer olaszországi megismertetését. Weisz Árpád sikereit azóta sem tudta túlszárnyalni senki: mind a mai napig ő a legfiatalabb edző az olasz bajnokságban, aki háromszor is elhozta a bajnoki címet. Mindezt olyan korszakban, amikor az olasz futball az aranykorát élte, kétszer világbajnok lett. Bolognában 2009-ben állítottak neki emléktáblát, a milánói Giuseppe Meazza Stadionban 2012-ben.
2013. január 15-én, a Bologna–Internazionale kupamérkőzésen, a két csapat játékosai Weisz feliratú mezekben vonultak pályára, az olasz stadionokban tapasztalható rasszista megnyilvánulások elleni tiltakozásképpen. Az egyedi akciót évente megrendezett, Weisz Árpádról elnevezett utánpótlástorna követte.