Serie A: a csapatorvos miatt bukott meg a doppingteszten

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.10.12. 10:11
A csapatorvos vállalta a felelősséget azért, hogy pozitív doppingtesztet produkált Fabio Lucioni, az olasz labdarúgó-élvonalba feljutó Benevento csapatkapitánya.

A harmincéves védő szervezetében szeptember 10-én, a Torino elleni bajnoki mérkőzés után – az anabolikus szteroidok közé tartozó – klosztebolt mutattak ki.

Walter Giorgione az olasz doppingellenes ügynökségen tartott meghallgatáson azt mondta, olyan sprayt használt a futballista gyorsabb felépülése érdekében, amely tartalmazta a tiltott szert. Ugyanakkor hangsúlyozta, a spray az ő készletében volt, ahhoz a stáb többi tagja, illetve a játékosok nem férhettek hozzá.

Az orvos vallomása ellenére – az olasz sajtó szerint – egytől négy évig terjedő időszakra tilthatják el a futballistát, akinek a játékjogát a teszt eredményének közzététele után felfüggesztették.

A Benevento hét forduló után az utolsó helyen áll a húszcsapatos olasz bajnokságban.

Legfrissebb hírek

Sorozatban hetedik győzelmét aratta az AS Roma a bajnokságban

Olasz labdarúgás
12 órája

Győzelemmel mutatkozott be Igor Tudor a Juventus kispadján

Olasz labdarúgás
15 órája

Folytatódott az Empoli és a Venezia nyeretlenségi sorozata a Serie A-ban

Olasz labdarúgás
18 órája

„Intenzív időszak volt” – Thiago Motta rideg búcsút vett a Juventustól

Olasz labdarúgás
2025.03.24. 13:05

Thiago Mottát meneszthetik, korábbi Juventus-játékos ülhet le a kispadra – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2025.03.23. 13:53

Paulo Dybala évadjának vége

Olasz labdarúgás
2025.03.20. 14:01

Visszavonult az 54-szeres olasz válogatott szélső

Olasz labdarúgás
2025.03.19. 16:53

Ultimátumot kapott Thiago Motta a Juventus vezérkarától – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2025.03.17. 11:18
Ezek is érdekelhetik