Párizs 2024: három európai siker és Grózer-parádé

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2024.07.27. 22:20
Grózer György (Fotó: Imago Images)
Négy mérkőzéssel kezdődött meg szombaton a férfi röplabdatorna a párizsi olimpián. Három találkozón is európai csapat győzött.

Az első szettet a németek nyerték meg, azonban a japánok fordítani tudtak, s bizony a negyedik játszmában igencsak megizzadt az európai gárda, hogy egyenlíteni tudjon, de egy 30:28-as szettel kiharcolta a döntő játszmát, amelyben már végig dominált, s a négy mérkőzéslabdából a másodikat ki is használta. A találkozó legeredményesebb játékosa ifjabb Grózer György lett, akinek 5 blokkja és 4 ásza is volt a találkozón, emellett 15 támadása is sikeresnek bizonyult.

Ezt a világbajnok olasz és a legutóbbi olimpián negyedik, vb-bronzérmes brazil csapat rangadója követte. Az első két játszmát az olaszok minimális különbséggel megnyerték, de aztán szépítettek a dél-amerikaiak, az utolsó játszmában azonban nem bírták tartani a lépést az európaiakkal. A meccs legeredményesebbje a brazil Darlan Ferreira Souza lett 25 ponttal. Ugyancsak a B-csoportban játszottak az Európa-bajnok lengyelek Egyiptommal. Szó szerint, mert az európai gárda végig magabiztosan röplabdázva győzött, a harmadik szettben mindössze 13 pontot engedélyezve az afrikaiaknak. Az amerikai rangadót az Egyesült Államok nyerte, mégpedig ugyancsak simán a tokiói bronzérmes argentinok ellen.

PÁRIZS 2024

RÖPLABDA

Férfiak, csoportkör. A-csoport: Egyesült Államok–Argentína 3:0 (21, 19, 16). B-csoport: Olaszország–Brazília 3:1 (23, 25, –18, 21), Lengyelország–Egyiptom 3:0 (21, 19, 13). C-csoport: Németország–Japán 3:2 (17, –23, –20, 28, 12)