A norvég női kézisek kiütötték a brazilokat, biztossá vált a mieink hatodik helye az olimpián

K. Zs.K. Zs.
2024.08.06. 23:06
Stine Oftedal (középen) két góllal járult hozzá a norvégok győzelméhez (Fotó: Getty Images)
Norvégia a papírformának megfelelően simán legyőzte (32–15) Brazíliát a párizsi olimpiai női kézilabdatornájának kedd késő esti utolsó negyeddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb négy közé, ahol Dánia lesz az ellenfele.

A norvégok elsöprően kezdtek, az első félidő derekán már hét góllal vezettek (10–3), a fordulás után gyorsan tíz fölé nőtt a különbség (22–11), a vége 32–15 lett.

Az eredménnyel az elődöntő párosításán (Norvégia–Dánia, Svédország–Franciaország) kívül az is biztossá vált, hogy a mieink a hatodik helyen végeztek, Hollandia mögött, a hetedik Brazíliát és a nyolcadik Németországot megelőzve.