Paralimpia 2024: Illés Fanni a második idővel döntős

2024.09.02. 12:17
Illés Fanni (Fotó: Szabó Miklós)
A címvédő Illés Fanni a második legjobb időt érte el a délelőtti előfutamban, ezzel bejutott az esti döntőben az SB4-es kategória 100 méteres mellúszószámában a párizsi paralimpia hétfői versenynapján.

Az ötödször résztvevő parasportoló, a magyar csapat zászlóvivője első úszása során 1:50.21 perc alatt ért célba, ennél jobbat csak az előtte győztes kínai Cseng Csiao tudott (1:50.16). A másik futam jóval lassabb volt, így Tokió bajnoka összesítésben is a második leggyorsabbnak bizonyult.

A döntőt 19.16 órakor rendezik a La Défense Arénában, amelyben ezen a versenynapon ez lesz az egyetlen magyar érdekeltségű finálé.

A chateauroux-i lőtéren a férfiak és a nők együtt versenyeznek az SH1-es kategória P3 25 m sportpisztoly vegyes számban. A selejtező első felében, a pontlövészetben Dávid Krisztina 11., Gurisatti Gyula pedig 23. lett a 25 fős mezőnyben. A rapid rész 13 órakor kezdődik, a nyolcas döntőt 16.45 órától rendezik.

KÉSŐBB
SPORTLÖVÉSZET (Chateauroux-i Lőtér) Dávid Krisztina (SH1) és Gurisatti Gyula (SH1), P3 25 m sportpisztoly vegyes, selejtező – rapid 13.00, döntő 16.45. ÚSZÁS (Paris La Défense Aréna) Illés Fanni (SB4), 100 m mell, döntő 19.16. TRIATLON (III. Sándor híd) Mocsári Bence (PTS5), döntő 12.20. ASZTALITENISZ (Dél-párizsi 4-es Aréna) MS11, egyes, nyolcaddöntő: Pálos Péter – Leung Csung-jan (hongkongi) 13.45