Férfi röplabda BL-selejtező: javuló teljesítménnyel is kiesett a Kaposvár

K. Z.K. Z.
2024.09.25. 20:00
Kettős vereséggel búcsúzott a Kaposvár (Fotó: Kovács Péter)
Bár a visszavágón sokkal jobb teljesítményt nyújtott a magyar bajnok Fino Kaposvár, mint az első mérkőzésen, így sem jött össze a bravúr, a férfi röplabda Bajnokok Ligája-selejtezős párharcot az osztrák Hypo Tirol Innsbruck nyerte.

Nem a legjobb előjelekkel utazott az innsbrucki BL-visszavágóra a magyar bajnok Fino Kaposvár, hiszen a hazai pályán elszenvedett 3:0-s vereséget követően Szlobodan Prakljacsics vezetőedző a második meccsen betegség miatt nem számíthatott két kulcsjátékosára, Hubicska Patrikra és az orosz Sztyepan Novoszelovra.

Ettől függetlenül kifejezetten jól kezdték a találkozót, s gyakorlatilag az első játszma közepéig tartották a lépést a hazaiakkal. Látszott, hogy a somogyiak hasznosan töltötték el az elmúlt egy hetet és alaposan felkészültek ellenfelükből. Ez még inkább igaz volt a második játszmára, amelyben nemcsak tartották a lépést, hanem a szett közepén el is húztak négy ponttal. Sajnos 16:12-es vezetésüknél jött egy rövidzárlat és sorozatban hét pontot szerzett a házigazda. Ugyan a végjátékban egyszer még sikerült felzárkózni egyre, de ezután már csupán egy pontra futotta a Fino erejéből.

Ezzel eldőlt a továbbjutás sorsa, onnantól kezdve már csak a győzelem volt a tét. A szett elején úgy tűnt, hogy a hazaiak jóllaktak, mert a somogyiak megint megléptek négy ponttal, ám aztán a játszma közepén újra egyenlő lett az állás, majd egy újabb rövidzárlatot követően már nem sikerült behozni az ötpontos hátrányt.

A Fino Kaposvár így kettős vereséggel búcsúzott a Bajnokok Ligájától, de a második számú sorozatban, a CEV-kupában folytathatja a küzdelmeket.

FÉRFI RÖPLABDA BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
HYPO TIROL INNSBRUCK (osztrák)–FINO KAPOSVÁR 3:0 (19, 21, 21)
Innsbruck, 990 néző. V: Geukes (német), Lutz (belga)
HYPO: KRONENTHALER 14, FRANCES 7, Viiber 2, Nath 9, Grabmüller 8, Kupka 5. Csere: Kitzinger (liberó), HOBUS 10, Provaznik, Paulson 2. Vezetőedző: Lorenzo Tubertini
FINO: Magyar 4, Djordjevic 9, Iván B. 7, KALMÁR 11, Bögöly 8, Boldizsár 4. Csere: Feliciano (liberó). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:6, 10:7, 12:11, 21:14, 21:19, 24:19. 2. játszma: 4:1, 9:9, 12:16, 19:16, 21:20, 24:21. 3. játszma: 3:7, 9:9, 12:10, 15:15, 21:16, 24:20.
Továbbjutott: az Innsbruck, kettős győzelemmel (6:0-s szettarány)
Szlobodan Prakljacsics: – Jól küzdöttünk a mérkőzés folyamán. Egy-egy momentum döntött ma a hazai csapat javára. Úgy érzem, hogy emelt fővel búcsúztunk a Bajnokok Ligája küzdelmeitől.