Női röplabda: egy győzelemre a Vasas a Szuperkupa-sikertől

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2024.10.05. 19:18
Nyert a Vasas (Fotó: vasasvolleyball.hu)
Második mérkőzését is lejátszotta a magyar bajnok és kupagyőztes Vasas Óbuda Mariborban, a Közép-európai Liga első ízben kiírt női Szuperkupa-döntőjében. A piros-kékek ezúttal a horvát Dinamo Zagreb ellen nyertek 3:1-re.

A harmadik találkozót vasárnap 18 órától játsszák a fővárosiak a házigazda szlovén Branik Maribor ellen. Ha ott is győzni tudnak, akkor megszerzik a trófeát.

NŐK. MEVZA-SZUPERKUPA, 2. MÉRKŐZÉS
VASAS ÓBUDA–OK DINAMO ZAGREB (horvát) 3:1 (–22, 12, 20, 17)
Maribor, 40 néző. V: Juracek (szlovák), Miklosic (szlovén)
VASAS: Leite 7, GLEMBOCZKI 14, Papp O. 7, BANNISTER 26, Sillah 6, Fekete F. 6. Csere: Szalai A. (liberó), Török K., Erőss, Tóth S., Rieder, KISS L. 11. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz
ZAGREB: Nincevic 3, Sesar 10, TRCOL 11, Babic 10, Mlinar 10, Kesar 4. Csere: Stosic, Uzun (liberók), Pavacic 6, Sesar 1, Misak. Vezetőedző: Igor Simuncic
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 4:6, 5:9, 8:9, 8:14, 17:19, 17:22, 21:24. 2. játszma: 6:2, 13:5, 18:8, 21:9, 24:11. 3. játszma: 4:2, 5:4, 11:4, 11:9, 17:12, 20:14, 24:18. 4. játszma: 8:4, 8:7, 13:7, 16:14, 19:14, 19:17.
Jannisz Atanaszopulosz: – Az első szett után azt mondtam a játékosoknak, hogy látok egy agresszív, sikerre éhes csapatot, és egy passzívat. Úgy tűnik, ez kellően felpiszkálta őket, mert a pihenő után sokkal agresszívabbak voltunk, jól nyitottunk és türelmesebbek voltunk a védekezésből való támadásoknál. Lilla remekül szállt be, minden játékelemben rengeteget adott a csapatnak, neki és mindenki másnak is gratulálok a győzelemhez. Ünnepelni ugyanakkor nincs időnk, készülünk a vasárnapi, a trófeáról döntő mérkőzésre.