P. División: a Bilbao szögletből csavart góllal menetel a BL-ért

2014.04.27. 20:52
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 35. fordulójában az Athletic Bilbao otthon 3–1-re legyőzte a Sevillát, így óriási lépést tett a Bajnokok Ligája-indulásért. A baszkoknál Markel Susaeta szögletrúgásból szerzett gólt.

Roppant fontos és pikáns hangulatú mérkőzést tudott behúzni az Athletic Bilbao, amely így nagy lépést tett a Bajnokok Ligája-indulásért. A baszk együttes a fordulót megelőzően három ponttal előzte meg az ötödik, már nem BL-indulást jelentő helyen álló Sevillát.

Az andalúzoknak már a meccs előtt gondjuk támadt a baszk szurkolókkal a csapat buszát ugyanis megdobálták a San Mamés Barria környékén „alapozó” drukkerek, olyannyire, hogy a jármű szélvédője betört.

A találkozón pedig már az ötödik percben vakarhatták a fejüket a Sevilla kispadján. Markel Susaeta ugyanis szögletből csavart elképesztő gólt a bakizó Beto kapujába – ráadásul a rövid kapufához.

Tán emlékeznek még, annak idején Davor Suker kétszer is hasonló módon szerzett gólt a spanyol élvonalban.

Sokáig maradt az 1–0, a vége mégis kiütés lett. Iker Muniain a második félidő elején betalált, Ander Herrera pedig húsz perccel később 3–0-ra módosított az eredményt – igaz, utóbbi góljánál már tíz emberrel játszott a Sevilla Diogo Figueiras kiállítása miatt.

Az emberhátrány ellenére a Sevilla szépíteni tudott a 79. percben, de többre nem futotta erejéből.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

PRIMERA DIVISIÓN
35. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Sevilla 3–1 (Susaeta 4., Muniain 53., A. Herrera 73., ill. Gameiro 79.)