A Barca 0-2-ről, öngólokkal fordított Villarrealban

2014.04.27. 20:59
Vilanovára emlékeztek a mérkőzés előtt (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában a Barcelona kétgólos hátrányból 3–2-re nyert a Villarreal vendégeként. A katalánok két találata is öngól volt.

A pénteken elhunyt Tito Vilanovára emlékeztek az El Madrigalban vasárnap a Villarrael–FC Barcelona bajnoki előtt. A katalán játékosokon a megható néma gyászszünet közben is látszott a szomorúság, különösképp a könnyeket is hullajtó Sergio Busquetsen.

A játék képét előzetesen is meg lehetett volna jósolni. A Barcelona nagy százalékban birtokolta a labdát, többnyire a Villarreal térfeléről szervezhette akcióit. A sárga tengeralattjáró játékosai erejük nagyrészét a fegyelmezett védekezésre összpontosították, s igyekeztek kontrákból meglepni az egyes vélemények szerint rossz passzban lévő Barcát.

A Villarrealnak az első negyvenöt percben kétszer is cserélnie kellet sérülés miatt, ám a hadrendet ennek ellenére is tökéletesen be tudták tartani. Lionel Messiék főként a jobb szélen próbálkoztak, Alexis Sánchez és Daniel Alves főszereplésével. Sergio Asenjo kapusnak viszont csupán egyszer kellett nagyobb védést bemutatnia.

A hazaiak viszont jól gazdálkodtak helyzeteikkel, s a félidő végére egyre veszélyesebbek lettek. A 44. percben Marc Bartrának kellett a gólvonalról mentenie Daniel Aquino lövésénél, kettő perccel később viszont már ő sem tehetett semmit.

A kényszerből csereként beállt Jonathan Pereira káprázatos labdát tálalt Caninak, aki középről egyből a kapuba gurított Pinto mellett. 1–0

Fordulás után aktívabbnak tűnt a Barca – főleg a rendre lövésig jutó Messi –, tíz perc elteltével mégis a Villarreal talált be megint. Aquino robogott el a jobbon, hajszálpontosan középre ívelt, ott pedig Manuel Trigueros jött teljesen egyedül, s 13 méterről a kapuba bólintott. 2–0

Gerardo Martino edző rögvest cserélt is, beküldte Cristian Tellót és Cesc Fabregast is. Ha nem is nekik köszönhetően, de a szépítés nagyon hamar összejött. Tíz perccel a második hazai gól után Daniel Alves lövése megpattant Gabrielen, a labda így a kapuban kötött ki, Asenjo nem tudott mit tenni. 2–1

DANIEL ALVES MEGDOBTÁK BANÁNNAL, Ő MEG MEGETTE
A vendégek egyik szöglete előtt Dani Alvest, a katalánok jobbhátvédjét banánnal dobálták a hazai szurkolók, a brazil pedig köszönte szépen a „gondoskodást” és megízlelte a déli gyümölcsöt. VIDEÓ»

A Barca-gól után sem változott a játék képe, a vendégek továbbra is a jobb oldalon próbálkoztak. Aztán akárcsak az első gólnál, szinte megint a semmiből jött az egyenlítés. Daniel Alves jobbról beadott, középen egy csapattárs sem jött, Mateo Musacchio pedig érthetetlen módon a saját kapujába bólintott öt méterről. 2–2

Még a gól előtt érdekes jelent zajlott le. Daniel Alves épp szögletet akart elvégezni, amikor valaki egy banánt dobott a közelébe. A brazil fölkapta a gyümölcsöt és jóízűen beleharapott.

Tán ez adott új erőt a Barcának, mert néhány perccel később már amolyan tiki-takás gólt is sikerült összehozni. Busquets emelt, Fabreges fejelt, Messi pedig gólt lőtt és Vilanovának ajánlotta a három pontot érő találatot. 2–3

A Villarreal meglepő módon esett össze a hajrára, a Barca kis szerencsével kihasználta ezt, s továbbra is életben tartja a bajnoki címről szőtt álmait.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
35. FORDULÓ
Villarreal–Barcelona 2–3
(Cani 45+1., Trigueros 55., ill. Gabriel 65. – öngól, Mucacchio 78. - öngól, Messi 82.)
KORÁBBAN
Valencia–Atlético Madrid 0–1 (Raúl Garca 43.)
Espanyol–Almería 1–2 (Stuani 42., ill. Fran Vélez 69., Suso 72.)
Athletic Bilbao–Sevilla 3–1 (Susaeta 4., Muniain 53., A. Herrera 73., ill. Gameiro 79.)

1. Atlético Madrid 35 28 4 3 75–22 +53 88
2. Barcelona 35 27 3 5 97–30 +67 84
3. Real Madrid 34 26 4 4 98–32 +66 82
4. Athletic Bilbao 35 19 8 8 62–38 +24 65
5. Sevilla 35 17 8 10 66–50 +16 59
6. Real Sociedad 35 16 9 10 59–51 +8 57
7. Villarreal 35 15 7 13 54–43 +11 52
8. Valencia 35 12 9 14 47–48 –1 45