El Clásico: „Remélem, felépülsz” – Ramos Barcelonába üzent

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.11.13. 18:01
Kevesebb mint három hét múlva, december 3-án rendezik meg a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2016–2017-es kiírásának első el Clásicóját, amelyen a Barcelona ősi riválisát, a Real Madridot fogadja. Az üzengetés már megkezdődött a két csapat játékosai között, de ezúttal teljesen más hangnemben szóltak egymáshoz a felek, mint azt elsőre gondolnánk.

A történet főszereplője barcelonai részről Andrés Iniesta és Gerard Piqué, míg a királyiak oldaláról Sergio Ramos. A spanyol válogatott játékosokban közös, hogy jelenleg mindhárman sérüléssel bajlódnak, és gőzerővel dolgoznak azon, hogy a decemberi rangadón pályára léphessenek.Andrés Iniesta és Gerard Piqué, míg a királyiak oldaláról Sergio Ramos. A spanyol válogatott játékosokban közös, hogy jelenleg mindhárman sérüléssel bajlódnak, és gőzerővel dolgoznak azon, hogy a decemberi rangadón pályára léphessenek.

A katalánok csapatkapitánya, Andrés Iniesta térde október 22-én sérült meg, és mivel az orvosok hat-nyolc hetes felépülési időt prognosztizáltak neki, egyáltalán nem biztos, hogy az el Clásicón csapata rendelkezésére állhat.

„Keményen dolgoztunk, jó érzésekkel zárom a hetet. Nem állunk rosszul” – írta Iniesta szombaton a Twitteren, erre reagált nem sokkal később Sergio Ramos.

„Látjuk egymást az el Clásicón? Remélem, mindketten ott leszünk” – válaszolt a Real Madrid csapatkapitánya, aki október elején a válogatottban sérült meg.

A beszélgetésbe beszállt Gerard Piqué is. A katalánok középhátvédje lényegesen jobb helyzetben van, hiszen akár már a jövő hétvégén visszatérhet a pályára bokasérülése után.

„Mindannyian ott leszünk. Győzzön a jobb!” – írta Piqué.

A társalgás azonban itt még nem ért véget, ismét Ramos következett: „Természetesen neked is a pályán a helyed.”

És hogy bezáruljon a kör, a beszélgetést Iniesta zárta le: „Köszönöm, Sergio. Remélhetőleg mindannyian ott leszünk. Az el Clásico a legjobbakat érdemli.”

Végszónak Iniestától ez tökéletes is.

A Barcelona és a Real Madrid rangadójára december 3-án (szombat) 16.15 órától kerül sor a Camp Nouban.

Legfrissebb hírek

Elúszott a bajnoki arany? Kikapott a kiesőjelölttől az Atlético

Spanyol labdarúgás
6 órája

Hiába a vigói Iglesias-tripla, remek hajrával győzött a Barcelona

Spanyol labdarúgás
10 órája

Yaakobishvili Áron triplázhat a Barcelonában  az UEFA Ifjúsági Liga megnyerésével

Légiósok
20 órája

A Bordalás-féle Getafét is bedarálta a zsinórban harmadszor nyerő Espanyol

Spanyol labdarúgás
2025.04.18. 23:05

Megvan az orvosi jelentés Mbappé állapotáról, kiderült, játszhat-e az FC Barcelona elleni kupadöntőn

Spanyol labdarúgás
2025.04.18. 13:26

Ancelotti az FC Barcelona elleni kupadöntő után távozik Madridból – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2025.04.17. 16:55

Dupla Tízes: elmaradt a csoda – mentálisan gyengébb Real Madrid vagy feltörhetetlen Arsenal? 

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 15:40

Az Optánál a legesélytelenebb, a fogadóirodáknál a favorit a Barcelona a BL-ben

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 13:35
Ezek is érdekelhetik