Barca-parádé a Metropolitanóban, már másodikok a tabellán az Atléticót kiütő katalánok

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.03.17. 22:50
Fermín López (18) tökéletes fejessel vette be Oblak kapuját (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójának vasárnapi esti rangadóján az Atlético Madrid a Barcelonát fogadta. Hiába kezdte fölényben a találkozót az Atlético., a 38. percben Joao Félix találatával a Barcelona szerezte meg a vezetést. A második félidőben Lewandowski és Fermín López is betalált a 3–0-s katalán sikerrel záruló mérkőzésen.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
ATLÉTICO MADRID–BARCELONA 0–3 (0–1)
Madrid, Metropolitano Stadion, 68 253 néző. Vezette: José Sánchez
ATLÉTICO: Oblak – N. Molina, Szavics, Witsel, Mandava, Samu Lino (Griezmann, a szünetben) – M. Llorente (Koké, 58.), P. Barrios, R. de Paul (Saúl, 67.) – Álvaro Morata (Depay, a szünetben), R. Riquelme (Á. Correa, 58.). Vezetőedző: Diego Simeone
BARCELONA: Ter Stegen – Koundé, Araújo, Cubarsi, Fort (Casado, 82.) – Gündogan, Sergi Roberto (Romeu, 77.), Fermín López (I. Martínez, 82.) – Raphinha (Lamine Yamal, 61.), Lewandowski, Joao Félix (Vitor Roque, 77.). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Joao Félix (38.), Lewandowski (47.), Fermín López (65.)
Kiállítva: N. Molina (90+2.)

Meddő hazai mezőnyfölénnyel indult a találkozó. Hiába szorította be kapuja elé az Atlético Madrid a Barcelonát, nagy helyzet nem alakult ki egy távoli Barrios-lövésen kívül, amely kaput nem talált. Az első fél óra végére átvette az irányítást a Barcelona, a 35. percben Lewandowski beadása után Raphinha tisztán fejelhetett, de az oldalhálót találta el. Három perc múlva már gólnak örülhettek a katalánok, megint Lewandowski adta a passzt, Joao Félix pedig 11 méterről lőtt a bal alsó sarokba. Érdekesség, hogy a portugál játékos már második találatát szerezte a bajnokságban az ellen az Atlético ellen, aki kölcsönadta a Barcelonának. A vezető találat ellenére Xavi nem volt nyugodt a kispadon és addig reklamált a játékvezető ítéletei ellen, mígnem két percen belül előbb a sárga, majd a piros lap villant neki.

A félidőben hiába lépett pályára a hétközben remeklő Depay és Griezmann is, a 47. percben ismét a Barcelona talált be. De Paul hibája után Raphinha passzolt Lewandwoskinak, aki nehéz helyzetből, 10 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. A 65. percben dől el végleg a találkozó. Megint Lewandowski adta a gólpasszt, beadása után Fermín López fejelt a kapu közepébe. A hajrában még adódtak lehetőségek a hazaiak előtt, de a szépítő találat nem jött össze. A Barcelona győzelmével fellépett a tabella második helyére, az Atlético pedig hátrányba került a BL-indulást érő negyedik helyért vívott harcban. 0–3

Nagy győzelmet aratott a Barcelona Madridban (Fotó: AFP)