Güler duplázott, Sörloth mesternégyest szerzett, gólgazdag meccsen ikszelt a Real Madrid a Villarreallal

D. Á.D. Á.
2024.05.19. 19:00
A mérkőzés főszereplői: Arda Güler és Alexander Sörloth (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 38. fordulójában a Real Madrid 4–4-es döntetlent játszott a Villarreallal.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ
Villarreal–Real Madrid 4–4 (1–4)
Villarreal, Estadio de la Ceramica. V: Hernández
Villarreal: Jörgensen – Mosquera, Bailly, Cuenca (Albiol, a szünetben), A. Moreno (Terrats, 82.) – Akhomach (B. Traoré, a szünetben), Comesana, Parejo (Coquelin, a szünetben), Guedes – G. Moreno (Capoue, 73.), Sörloth. Vezetőedző: Marcelino
Real Madrid: Lunyin – L. Vázquez, Militao (Nacho, 60.), Rüdiger, F. García – Valverde (Camavinga, 60.), Ceballos, Modric (M. Martin, 82.) – B. Díaz (Rodrygo, 68.), Joselu, Güler. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Sörloth (39., 48., 52., 56.), ill. Güler (14., 45+2.), Joselu (30.), L. Vázquez (40.)

A bajnoki cím tudatában Carlo Ancelotti igencsak tartalékos kezdőt küldött pályára a Villarreal ellen. Érezhető volt a vendégeknél, hogy jó néhány játékos bizonyítani szeretne az olasz mesternek, közülük is kiemelkedett Arda Güler, aki már a 14. percben vezetéshez juttatta a fővárosiakat: a török támadó Díaztól kapott pontos labdát, majd remek átvétel után pontosan lőtte ki 15 méterről a bal alsó sarkot!

Nem kellett sokat várni a folytatásra, bő negyedórával később Lucas Vázquez fantasztikus beadására tökéletes ütemben érkezett Joselu, és szépen csúsztatott Jörgensen kapujába. A gólt egyébként a VAR-nak is vissza kellett néznie, de a felvételek alapján egyértelmű volt, hogy a csatár nem indult lesről.

Az első félidő hajrájában gyors gólváltást láthattunk: a 39. percben Ceballos kapitális hibája után Alexander Sörloth volt eredményes fejjel, majd alig egy perccel később Lucas Vázquez Arda Gülerhez hasonlóan ballal talált be a bal alsóba. Talán már a szünetet várták a hazaiak, mert csúnyán elaludtak a hosszabbításban. Megint Lucas Vázquez volt a főszerepben, a szélső védő tökéletesen indította az üres területbe bemozduló Gülert, akiről Bailly és Cuenca is lemaradt. A török támadó ezúttal sem jött zavarba, éles szögből szépen helyezett a kapu jobb oldalába (1–4).

Valószínűleg sokan elkönyvelték, hogy a Real háromgólos előnyről simán behúzza a meccset, Sörloth viszont nem volt köztük – a norvég csatár a 48. percben Moreno beadásából fejelt a léc alá, majd négy perccel később egy az egyben gurított Lunyin mellett a kapuba, Militao csúnyán lemaradt róla.

Újabb négy percet ugrunk az időben, amikor is fantasztikus ellentámadást vezetett a Villarreal. A Real tizenhatosához érve Moreno játszott össze Guedessel, majd a spanyol csatár ismét Sörlothnak passzolt, és a 28 éves center átvétel nélkül lőtt a bal alsóba. A Villarreal csatára a mesternégyesnek köszönhetően immár 23 gólnál tart a La Ligában, amivel élre ugrott a gólkirályi címért zajló küzdelemben.

A hátralévő bő fél órában mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de újabb gól már nem született: 4–4-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

37. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Sevilla 2–0 (R. Garcia 17., Muniain 19.)
Atlético Madrid–Osasuna 1–4 (Morata 55., ill. R. Garcia 26., 64., Oroz 52., Torro 88. )
Real Betis–Real Sociedad 0–2 (Mendez 5., Merino 42.)
Cádiz–Las Palmas 0–0
Barcelona–Rayo Vallecano 3–0 (Lewandowski 3., Pedri 72., 75.)
Granada–Celta Vigo 1–2 (Bruno Mendez 86., ill. J. S. Larsen 61., Bamba 63.)
Real Mallorca–Almería 2–2 (Larin 29., Darder 83., ill. Arríbas 41., Langa 66.)
Valencia–Girona 1–3 (Pepelu 84., ill. Savio 32., Dovbik 58., Gasiorowski 67. – öngól)
Villarreal–Real Madrid 4–4 (Sörloth 39., 48., 52., 56., ill. Güler 14., 45+2., Joselu 30., L. Vázquez 40.)