A hajrában vette be a San Mamést az Atlético, odahaza verte a Rayót az Espanyol

M. B.M. B.
2024.08.31. 23:32
Juan Musso kapott gól nélkül debütált az Atléticóban (Fotó: Imago Images)
Az Atlético Madrid az Athletic Bilbao otthonában nyert 1–0-ra, míg az Espanyol odahaza verte meg 2–1-re a Rayo Vallecanót. A késő esti meccseken a Mallorca a fővárosban nyert, míg a Valencia odahaza ikszelt a Villarreallal.

Kiegyenlített játékot hozott a bilbaói mérkőzés első félideje, de összességében a vendég „matracosok” álltak közelebb a gólszerzéshez. A 13. percben Álvarez hosszú sarokba tartó lövését hárította a gólvonalról Yuri, majd Gallagher átlövése szállt a kapu mellé.

A fordulás után 23 másodperccel már gólt ünnepelt a San Mamés közönsége, de Nico Williams lesről indulva vette be az első madridi meccsén védő Musso kapuját, így érvénytelenítették a találatot. A játékrész derekán Sancet tornáztatta meg Mussót, majd a folytatásban is a hazaiak támadtak többet – ennek dacára a „matracosok” örülhettek végén. A ráadás második percében ugyanis egy hazai szöglet után a hátul biztosító Lekue nagyon csúnyán eladta a labdát, s a Sörloth indításával a kapuig nyargaló José María Giménez a kifutó Agirrezabala mellett is eltolta a labdát, majd a hálóba helyezett. Nem sokkal később a gólpasszt adó Sörloth is megismételhette volna ezt a mutatványt, de ezúttal védeni tudott a baszk kapus, így maradt az 1–0-s madridi siker.

A negyedórával később kezdődő Espanyol–Rayo Vallecano csata első tíz percében gyors gólváltást láthattunk: Álvaro García a negyedik percben juttatta előnyhöz a vendégeket, majd Carlos Romero négy perccel később egalizált. Sokáig úgy tűnt, hogy ez lesz a meccs végeredménye, de a 96. percben egy hazai kontra végén Alejo Véliz kilőtte a bal felsőt, megnyerve a mérkőzést csapatának. 2–1

Megszerezte első pontját a jelenlegi évadban a Valencia. A bajnokságot sorozatban három vereséggel kezdő „denevérek” Hugo Duro 24. percben szerzett góljával szerezték meg a vezetést, a szünet előtt viszont Ayoze Pérez bal felső sarokba emelt labdájával egalizált a „sárga tengeralattjáró”. A 68. percben Pape Gueye megkapta a második sárga lapját, így a mérkőzés utolsó, bő 20 percét emberhátrányban játszotta le a Villarreal. Rubén Baraja legénysége mindent megtett a győzelemért, de a Marcelino-féle vendégcsapat sikeresen pontot rabolt a Mestallából. 1–1

A másik késő esti meccsen a Mallorca Dani Rodríguez fejesével elvitte a három pontot a Leganés otthonából, így pontszámban utolérte az ötpontos fővárosi gárdát. 0–1

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 0–1 (J. Giménez 90+2.)
Espanyol–Rayo Vallecano 2–1 (Carlos Romero 8., Véliz 90+6., ill. A. García 4.)

Később
Valencia–Villarreal 1–1 (Duro 24., ill. Ayoze Pérez 45+3.)
Leganés–Mallorca 0–1 (D. Rodríguez 43.)

Vasárnapi program
17.00: Alavés–Las Palmas
17.00: Osasuna–Celta Vigo (Tv: Spíler2)
19.00: Sevilla–Girona (Tv: Spíler2)
19.15: Getafe–Real Sociedad
21.30: Real Madrid–Real Betis (Tv: Spíler2)

Korábban
Barcelona–Valladolid 7–0 (Raphinha 20., 64., 72., Lewandowski 24., Koundé 45+2., Olmo 82., Ferran Torres 85.)