Mbappé mallorcai döntetlennel mutatkozott be a spanyol bajnokságban

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.08.18. 23:32
Pedro SaladoKylian Mbappénak nem sikerült jól a debütálása a spanyol bajnokságban (Fotó: Getty Images)
A címvédő Real Madrid nem tudott nyerni vasárnap este a Mallorca vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulójában.

Kylian Mbappé a hétközi európai Szuperkupa-meccs után vasárnap este a spanyol bajnokságban is bemutatkozott a Real Madrid színeiben. Jól is indult a címvédő mallorcai vendégjátéka: Vinícius Júnior talppal tette maga mögé a labdát Rodrygónak, aki megtolta, majd gyönyörűen tekert a bal kapufa mellé a 13. percben. 0–1

Tíz percen belül két újabb madridi lehetőség következett, előbb Antonio Rüdiger próbálkozott távolról, majd Mbappé Vinícius előkészítését követően, de Dominik Greifnak egyik alkalommal sem kellett közbeavatkoznia.

A második játékrész elején aztán kis túlzással a semmiből egyenlítettek a hazaiak. Dani Rodríguez szögletére Vedat Muriqi érkezett, a bal felső sarokba fejelt. 1–1

Ezt követően felélénkült a Real Madrid, Mbappé a 62. percben a jobb alsót vette célba, de Greif leért a labdára. Nem sokkal később ismét a mallorcai kapus nyerte kettőjük csatáját, Mbappé ezúttal a tizenhatos bal oldaláról lőtt a bal sarokra, a kipattanót pedig nem érte el Rodrygo.

Carlo Ancelotti a 88. percig csak Luca Modricot küldte be, míg a hazaiakhoz hárman is érkeztek. A Real Madrid jóval többet birtokolta a labdát, de sem a beadások, sem a távoli próbálkozások nem működtek a masszívan védekező hazaiak ellen. Sőt, Antonio Sánchez révén a két legveszélyesebb lehetőség a Mallorca előtt adódott. A hazaiak otthon tartottak egy pontot a címvédő Real Madrid ellen, elrontva Mbappé bajnoki debütálását.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Mallorca–Real Madrid 1–1 (Muriqi 53., ill. Rodrygo 13.)
Kiállítva: Mendy (90+7. – Real Madrid)
Korábban
Real Sociedad–Rayo Vallecano 1–2 (Zubimendi 90+8., ill. De Frutos 67., Camello 84.)

Augusztus 19., hétfő
19.00: Real Valladolid–Espanyol (Tv: Spíler2)
21.30: Villarreal–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Valencia–FC Barcelona 1–2 (Duro 44., ill. Lewandowski 45+5., 49. – a másodikat 11-esből)
Osasuna–Leganés 1–1 (J. Soriano 79. – öngól, ill. J. Cruz 22.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–Alavés 2–1 (Swedberg 67., Iago Aspas 84., ill. Kike García 17.)
Las Palmas–Sevilla 2–2 (Nianzou 42. – öngól, Sandro Ramírez 71., ill. Álex Suárez 25. – öngól, J. Sánchez 61.)