A Williams testvérek vezérletével nyert az Athletic Bilbao

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.09.15. 20:27
Inaki Williams (balra) három gólpasszal járult hozzá az Athletic Bilbao győzelméhez (Fotó: AFP)
Az Athletic Bilbao 3–2-re nyert a Las Palmas vendégeként a La Liga 5. fordulójában.

Az Athletic Bilbao remekül kezdett a Las Palmas otthonában, Inaki Williams passzából Oihan Sancet már a 7. percben vezetést szerzett. A félidő közepén duplázta előnyét a baszk együttes, ismét a 30 éves Williams passzolt öccsének, Nicónak, aki jobbal a bal kapufa mellé helyezte a labdát.

A kétgólos hátrány felélesztette a hazaiakat, Aitor Paredesnek a gólvonalról kellett mentenie a 38. percben. A második játékrészben Mikel Jauregizar kiállítása következtében emberelőnybe került a Las Palmas az 56. percben, amit két perccel később Sandro Ramírez használt ki. A csatár szabadrúgásból talált be hatalmas erővel. A kanári-szigeteki csapat közel volt az egyenlítéshez is, Fabio Silva léc alá tartó fejesét hatalmas bravúrral védte Julen Agirrezabala.

A kihagyott lehetőséget megbosszulták a baszkok, Aitor Paredes lőtt a léc alá, az assziszt ismét Inaki Williamstől érkezett. Inaki Williams 2005 februárja óta az első Athletic-játékos, aki egy mérkőzésen három asszisztig jut a La Ligában, korábban Fran Yeste tett hasonlót a Real Betis ellen.

A hajrá így is izgalmas volt, mert a 83. percben Álex Munoz fejelt hat méterről a kapuba. Az egyenlítés már nem sikerült, az Athletic Bilbao megszerezte idénybeli második győzelmét.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Las Palmas–Athletic Bilbao 2–3 (Sandro Ramírez 58., Álex Munoz 83., ill. Sancet 7., Nico Williams 30., Paredes 76.)
Kiállítva: Mikel Jauregizar (Athletic Bilbao, 56.)

KÉSŐBB
Atlético Madrid–Valencia 3–0 (Gallagher 39., Griezmann 54., J. Álvarez 90+4.)

KORÁBBAN
Girona–FC Barcelona 1–4 (Stuani 80., ill. Lamine Yamal 30., 37., Dani Olmo 47., Pedri 64.)
Kiállítva: Ferran Torres (Barcelona, 86.)
Celta Vigo–Valladolid 3–1 (H. Álvarez 21., B. Iglesias 38., Douvikas 90+1., ill. Moro 50.)
Kiállítva: Mario Martín (Valladolid, 82.)

HÉTFŐ
21.00: Rayo Vallecano–Osasuna (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Villarreal 1–2 (Albiol 57. – öngól, ill. L. Costa 27., A. Pérez 90+4.)
Kiállítva: Lato (Mallorca, 69.)
Espanyol–Alavés 3–2 (Puado 21., 56., 63 – 11-esből, ill. Conechny 35., Tenaglia 68.)
Sevilla–Getafe 1–0 (J. Navas 23.)
Real Sociedad–Real Madrid 0–2 (Vinícius Júnior 58. – 11-esből, K. Mbappé 75. – 11-esből)