Ayoze Pérez duplájával nyert a Villarreal, Gran Canarián botlott a Betis

M. B.M. B.
2024.09.26. 21:08
Ayoze Pérez (balról a második) duplája döntött Barcelonában (Fotó: Getty Images)
Két mérkőzés rendeztek a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójában csütörtökön kora este.

Az enyhe vendégfölény dacára sokáig nem bírtak egymással a felek Barcelonában, majd az első félidő – Raúl Albiol sérülése miatt megítélt – nyolcperces ráadása során két gólt is láthatott a publikum. Elsőként Jofre Carreras neve került fel az eredményjelzőre, miután egy szabadrúgás-variációt követően lövése Comesanán gellert kapva pottyant a vendégek kapujába. A Villarreal válasza nem sokat váratott magára: Baena 40 méterről beívelt szabadrúgását Ayoze Pérez bólintotta a kapuba. A Villarreal Eb-győztes középpályása a második félidő derekán a tizenhatos vonaláról is bevette az Espanyol kapuját, megszerezve csapatának a három pontot.

Korai góllal indult a Las Palmas és a Betis csatája, a vendégvédelem elbambulása után Alberto Moleiro szerezte meg a vezetést a hazai gárdának. A kapott gól után Manuel Pellegrini legénysége átvette a kezdeményezést, s a csapathoz remek formában visszatérő Giovani Lo Celso találatával még a szünet előtt kiegyenlített. Az argentin karmester a fordulás után is jó érzékkel irányította csapata támadásait, de a csereként pályára vezényelt Bakambu hol Cillessenbe rúgta a ziccerét, hol a kapufát találta telibe, így végül egy pontot tehetett zsebre a zöld-fehér együttes.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Espanyol–Villarreal 1–2 (Carreras 45+1., ill. Ayoze Pérez 45+6., 63.)
Las Palmas–Real Betis 1–1 (Moleiro 9., ill. Lo Celso 45+3.)

Később
21.00: Celta Vigo–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

Szerdán játszották
Girona–Rayo Vallecano 0–0
FC Barcelona–Getafe 1–0 (Lewandowski 19.)

Kedden játszották
Mallorca–Real Sociedad 1–0 (Prats 36. – 11-esből)
Leganés–Athletic Bilbao 0–2 (Vivian 65., I. Williams 75.)
Sevilla–Valladolid 2–1 (D. Torres 45. – öngól, Ejuke 85., ill. K. Pérez 56.)
Kiállítva: Marcao (90+1., Sevilla)
Valencia–Osasuna 0–0
Real Madrid–Alavés 3–2 (L. Vázquez 1., K. Mbappé 40., Rodrygo 48., ill. Protesoni 85., Kike García 87.)