Lendületben az Alavés, az új igazolás megint fontos góllal szállt be a hajrában

K. Zs.K. Zs.
2024.09.01. 19:19
Tomás Conechny (balra) gólját történetesen nem adták meg, de a kék mezes Alavés további két alkalommal nem hiába ünnepelt (Fotó: Getty Images)
Az Alavés hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Las Palmast, az Osasuna szintén pályaválasztóként múlta felül 3–2-re az idényt jól kezdő, de egymás után immár két vereséget benyelő Celta Vigót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Sevilla továbbra is nyeretlen, vasárnap a Girona verte meg 2–0-ra vendégként, míg a Getafe harmadszor is döntetlent játszott, ezúttal a Real Sociedaddal.

ALAVÉS–LAS PALMAS 2–0

A Portóból Spanyolországba nyáron visszatérő Toni Martínez megint remek cserének bizonyult: az Alavés rutinos támadója – aki az előző fordulóban győztes gólt ért el a Real Sociedad ellen – vasárnap ismét a hajrában állt be, és pazar távoli lövéssel ő tette biztossá a Las Palmas elleni diadalt. Az Alavés hét pontot szerzett a legutóbbi három fordulóban.

OSASUNA–CELTA VIGO 3–2

Az Alavéshez hasonlóan szintén hétpontos Osasuna mozgalmas meccsen múlta felül a Celtát, amelyben Óscar Mingueza ismét előkészített egy gólt; az Opta gyűjtése alapján pillanatnyilag a 25 éves vigói az egyetlen védő, aki öt gólban is szerepet vállalt ebben az idényben az európai topligákban (két gól, három assziszt).

SEVILLA–GIRONA 0–2

Továbbra sincs győzelme a Sevillának: a biztató játékot csak az első félidőben nyújtó andalúziai piros-fehérek ezúttal a Gironától kaptak ki hazai pályán. Iván Martín szépen végigvitt akciót megkoronázva lőtte az első gólt a szünet előtt, Ábel Ruíz kezezés miatt befújt büntetőből a másodikat a hajrában. A Girona – amely nem nevezte az ifjú Yaakobishvili Antalt a mérkőzésre – döcögős kezdés után egymás után két bajnokit nyert meg.

GETAFE–REAL SOCIEDAD 0–0

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Alavés–Las Palmas 2–0 (Carlos Vicente 7., Toni Martínez 78.)
Osasuna–Celta Vigo 3–2 (Boyomo 21., C. Domínguez 45. – öngól, Bretones 62., ill. Borja Iglesias 29., Moi Gómez 90+1. – öngól)
Kiállítva: A. González (90+1. – Celta)
Sevilla–Girona 0–2 (Iván Martin 41., Abel Ruiz 73. – 11-esből)
Getafe–Real Sociedad 0–0
Real Madrid–Real Betis 2–0 (Mbappé 67., 75. – a másodikat 11-esből) – részletek itt!

Szombaton játszották
Barcelona–Valladolid 7–0 (Raphinha 20., 64., 72., Lewandowski 24., Koundé 45+2., Olmo 82., Ferran Torres 85.)
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 0–1 (J. Giménez 90+2.)
Espanyol–Rayo Vallecano 2–1 (Carlos Romero 8., Véliz 90+6., ill. A. García 4.)
Valencia–Villarreal 1–1 (Duro 24., ill. Ayoze Pérez 45+3.)
Leganés–Mallorca 0–1 (D. Rodríguez 43.)