Továbbra is nyeretlen a Getafe, ikszelt a Leganésszel; Guruzeta duplájával nyert az Athletic Bilbao

K. B.K. B.
2024.09.22. 18:30
Getafe CF v CD Leganes  - La Liga EA Sports
Jorga Sáenz találata egy pontot ért a Leganésnek (Fotó: Getty Images)
A Leganés 1–01-es döntetlent ért el a Getafe otthonában vasárnap, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában. Az ezt követő találkozón az Athletic Bilbao 3–1-re nyert odahaza a Celta Vigo ellen.

Az egy győzelmet, két döntetlent és három vereséget maga mögött tudó Leganés az eddig nyeretlen Getafe otthonába utazott. Mindkét fél előtt adódtak lehetőségek a találkozón, a hazaiak valamivel veszélyesebben játszottak, így némi meglepetésként hatott, amikor Jorge Sáenz a 76. percen megszerezte a vezetést. Nem telt el tíz perc, és érkezett a válasz, büntetőhöz jutottak a hazaiak, Borja Mayoral élt a lehetőséggel, egyenlített. Újabb gól nem született, a csapatoknak ki kellett egyezniük az 1–1-es döntetlenben és az egy-egy pontban.

A nap második mérkőzésén nem kellett sokáig várni az első gólra: Gorka Guruzeta a negyedik percben bólintott a Celta kapujába. Az első félidő derekán Iago Aspas tizenegyesével egyenlíteni tudott a galíciai együttes, majd Agirrezabala bravúrjára volt szükség Marcos Alonso próbálkozásánál. Ezt követően Aspas akcióból is eredményes volt, de les miatt nem adták meg a találatot. A kihagyott helyzeteket góllal büntette az Athletic, Berenguer beadását az így már duplázó Guruzeta ismét fejjel juttatta a hálóba.

A fordulás után a bilbaói alakulat sérülés miatt kapust cserélt, míg a Celta az egyenlítés reményében rohamozott. A vigói nyomás dacára a Guruzeta helyére beálló Álvaro Djaló volt eredményes, így a Valverde-csapaté lett a három pont.

LA LIGA
6. FORDULÓ
Getafe–Leganés 1–1 (Mayoral 83. – 11-esből, ill. Sáenz 76.)
Athletic Bilbao–Celta Vigo 3–1 (Guruzeta 4., 39., Djaló 80., ill. Aspas 25 – 11-esből)
KÉSŐBB
18.30: Villarreal–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
21.00: Rayo Vallecano–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

HÉTFŐN
21.00: Real Betis–Mallorca (Tv: Spíler2)
Szombaton játszották
Valencia–Girona 2–0 (Juanpe 56. – öngól, D. Gómez 58.)
Osasuna–Las Palmas 2–1 (Budimir 39. – 11-esből, A. Oroz 60., ill. Moleiro 41.)
Real Madrid–Espanyol 4–1 (Dani Carvajal 58., Rodrygo 75., Vinícius Jr. 78., K. Mbappé 90. – 11-esből, ill. Courtois 54. – öngól)