Rosszul kezdte az új évet a Barcelona

2010.01.02. 22:17
Nem a legjobban kezdte az új évet a Barcelona, ugyanis a Primera División 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén csak 1–1-es döntetlenre volt képes a Villarreal ellen. A katalánoknak Pedro szerzett vezetést a 7. percben, a vendégek egyenlítő gólját David Fuster lőtte az 51. percben.
Nagy tragédia ugyan nem történt, ám Henry így is foghatta a fejét a lefújás után (Fotó: Reuters)

Az orvosok zöld utat adtak Andrés Iniestának, ám a sérüléséből felépült középpályást csak a cserék közé jelölte Pep Guardiola, míg Lionel Messi a lelátóról figyelte társait. A Barcelona kezdőcsapatában első spanyol bajnokiját játszotta a kezdőbe bekerülő Jonathan dos Santos, míg a Villarrealban a jó formában lévő David Fuster kezdett, Giuseppe Rossi viszont a padra szorult.

Nem sokáig kellett várnia a Camp Nou közönségének az ünneplésre, a Barcelona ugyanis már a 7. percben megszerezte a vezetést. Jobb oldali beadás után Thierry Henry bombázott fordulásból a lécre, a kipattanó pont Pedróhoz került, a köztudatba a mostani szezonban berobbant csatár pedig közelről nem hibázott. 1–0

A 20. percben egy gyors kontra végén megduplázhatta volna előnyét a katalán gárda, ám Henry passza után Zlatan Ibrahinovic ajtó-ablak helyzetben mellé durrantott.

Újabb Barca-gól helyett majdnem egyenlítés következett, mivel Cani jobb oldali beadása után középen Fuster érkezett remek ütemben, ám a földre fejelt labdája kevéssel a léc fölött hagyta el a játékteret.

A szünet előtt Henry is kihagyta a maga helyzetét, így egygólos hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A fordulás után az első nagy lehetőség Fuster előtt adódott, és bár a 27 éves játékos ekkor még hibázott, a következő támadást már góllal fejezte be. Nilmar lövését ugyan blokkolták a hazai védők, a kapujuk azonban nem szabadult fel, Cani átívelt a jobb oldalra, Fuster pedig kapásból a hosszú alsóba lőtt. 1–1

Dos Santost ezután Iniesta váltotta, ám a visszatérő középpályás sem tudott sokat lendíteni a Barcelona játékán. A Villarreal szurkolói igazán talán csak Ibrahimovic 17 méteres lövésénél dermedtek meg, ám a svéd csatár kevéssel eltévesztette a jobb alsó sarkot.

A győztes gólért „rohamozó” hazaiakat majdnem még inkább meglepte a Villarreal, amely akár három ponttal is távozhatott volna a bajnok otthonából, ám Carles Puyol a gólvonal elől kivágta a csereként beálló Rossi lövését.

Így maradt az 1–1, a Barca tehát továbbra is veretlen, ám gyaníthatóan ez ma este nem vigasztalja Guardiolát és játékosait.

MACSKA A GYEPEN

A mérkőzés első eseményét egy négylábú szolgáltatta. A találkozó 5. percében egy fekete-fehér cica szaladt be a pályára, majd elfutott az oldalvonal mellett, végül a lelátóra ugrott. A macska nem zavarta meg a játékot.

1. Barcelona 16 12 4 37–10 +27  40
2. Real Madrid 15 12 1 2 40–13 +27  37
3. Valencia 16 9 5 2 28–16 +12  32
4. Sevilla 16 9 3 4 27–15 +12  30
5. Mallorca 15 8 3 4 28–18 +10  27
6. Deportivo 15 8 3 4 19–16 +3  27
7. Athletic Bilbao 15 8 2 5 21–18 +3  26
8. Getafe 15 8 7 25–22 +3  24