77 évet vártak rá a britek, hogy Fred Perry 1936-os diadala után újra egy brit honfiú emelje magasba a teniszvilág legértékesebb trófeáját: a wimbledoni fedeles serleget. Ami nem kis kihívást jelent a mindenkori győztesnek: Andy Murray is azzal kezdte az ünneplést, hogy leejtette a tetejét:
A Sun című bulvárlap internetes kiadása megemberelte magát, és szép, alapos összeállítást közöl a diadal alatti és utáni percekről. Így láthatjuk, hogy a díszpáholyban együtt ugrabugrált David Cameron brit és a skót kormány első embere, Alex Salmond – utóbbi némi politikai feszkót generálva egy terebélyes skót zászlót lobogtatott Cameron mögött. A brit miniszterelnök az új bajnokot megölelve egyébként azt mondta először: „Gratulálok... mindannyiunkat naggyá tett!"
Több angol médium is volt, amelyik jó érzékkel nem hagyta ki a ziccert, és elküldte egy munkatársát a skóciai Dunblane-be, Andy Murray lakóhelyére. Mint kiderült, az itt lakók nagymamák egyike, Ellen Murray, annyira ideges volt a döntő alatt, hogy képtelen volt nézni a tévét, inkább kiült a kertbe. A másik nagyit, Shirley Erskine-t még a center pályáról felhívta, de nem sokra ment vele: „Hiába, mert akkora volt a ricsaj körülötte, hogy semmit nem hallottam" – mondta az idős hölgy. Akihez azóta csatlakozott II. Erzsébet királynő és David Beckham is, azzal a különbséggel, hogy ők hallották, mint a telefonba Andy.
Természetesen beindult a brit fogadási gépezet is: a William Hill egy fontra csak kettőt fizet (az eddigi hat helyett), ha valaki arra tesz, hogy 2014-ben Andy Murrayt lovaggá ütik. Sokat kell feltenni, és akkor sokat hoz... Arra viszont kár pénzt áldozni, hogy Andy Murry nyeri el a BBC által kiosztott az Év Sportolója (BBC Sports Personality of the Year) elismerést: egy fontra 4 pennyt nyerni, nem nagy élmény.
Hasonlóan megnőtt az esélye (és leesett az oddsza...) annak, hogy a hercegi pár, azaz William és Kate születendő gyermeke az új bajnok keresztnevét kapja, azaz Andrew-nak fogják hívni (Andrew Barron Murray az új hős becsületes neve). A döntő előtt ennek az esélyét országosan még 40/1 arányban adták, hétfőn reggel ez már csak 14/1 volt.
A méltán világhírű brit konyha is gazdagodott egy új névvel: a londoni cockney szlengben a curry gyakori megnevezése a „Ruby Murray" – egy, az 1940-es, 1950-es évek gyereksztárja, egy észak-ír énekes után. A Rajdoot indiai étterem tulajdonosa szerint az emberek a jövőben nem egy „Rubyra", hanem egy „Andyre" ugranak majd be hozzájuk: „Nincs is ennél jobb módja, hogy elismerjük a sikerét" – idézi a Sun Zia Ul-Haque étteremvezetőt.