Pjongcsang 2018: a legjobb magyar hódeszkás lemaradhat az olimpiáról

Vágólapra másolva!
2017.12.11. 11:37
Január közepén tér vissza, a februári olimpiai szereplésre azonban szinte semmi esélye sincs Gyarmati Pankának, a legjobb magyar hódeszkásnak.

A sportoló, aki 2016-ban a sportág történetében első magyarként nyert vk-versenyt, az M4 Sport Sportreggeli című műsorában beszélt hétfőn az elmúlt egy évéről és a közeljövő programjáról, és mint mondta: „nagyon-nagyon pici az esélye” annak, hogy a pjongcsangi téli játékokon szerepeljen.Sportreggeli című műsorában beszélt hétfőn az elmúlt egy évéről és a közeljövő programjáról, és mint mondta: „nagyon-nagyon pici az esélye” annak, hogy a pjongcsangi téli játékokon szerepeljen.

„Igazából egy versenyem lesz előtte, de alapvetően hat versenyt néznek. Azok vannak átlagolva” – érzékeltette a helyzetet a hódeszkás, aki a 2022-es olimpiát még távolinak nevezte, ezért azzal kapcsolatban nem is akart ígérgetni.

A 24 éves versenyző tavaly novemberben edzés közben eltörte a sípcsontját, ezután hosszú rehabilitációs időszak következett. Elárulta, elsősorban mentálisan volt nehéz megküzdenie a helyzettel, ugyanakkor még mindig nincs százszázalékos állapotban, érez fájdalmat a lábában, ennek ellenére mindent el tud végezni, ami szükséges.

Gyarmati első versenye előtt még három hétig Coloradóban edzőtáborozik, majd január közepén indul a svájci vk-állomáson. A szezonban ezek után még Franciaországban és Olaszországban szerepel egy-egy viadalon.

Legfrissebb hírek

Csupasport: a snowboard már csak hobbi Gyarmati Panka életében

Téli sportok
2023.02.14. 20:56

Műkorcsolya: 2018 olimpiai bajnoka, Alina Zagitova tudatosan építi a jövőjét

Téli sportok
2022.02.02. 13:16

Jeges legjobbjaink – a téli olimpiák legnagyobb magyar sikerei

Téli sportok
2022.02.02. 11:27

Deutsch Tamás: Immár a 2036-os olimpia leendő érmeseit kell megtalálnunk

Egyéb egyéni
2020.06.20. 08:00

Ahogy mi megéltük: „Akkorát csaptam az asztalra, hogy kiborult a paprikás krumpli”

Téli sportok
2020.04.25. 18:03

Magyarország első téli olimpiai bajnoka megszállottja a sportágának

Téli sportok
2020.01.18. 13:51

Rp. gyorskorcsolya: befejezi az olimpiai bajnok kanadai

Téli sportok
2019.05.25. 14:26

Sílövészet: 25 évesen visszavonul a német olimpiai bajnok

Téli sportok
2019.05.17. 13:54
Ezek is érdekelhetik