Ismét a rövidítés döntött

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
2002.08.08. 21:59
Egy éven belül immár másodszor mérkőzött meg egymással Mandula Petra (93. a világranglistán) és a spanyol Arantxa Sánchez-Vicario (25.), mind a kétszer a döntő szett rövidítése döntött, ám a végeredmény szerencsére nem lett ugyanaz. A tavalyi US Openen Petra több mint fél tucat meccslabdát hárított, a tie-breakben mégis kikapott – 5:2-re vezetett, az ekkor feltámadó orkánban aztán nem csinált több pontot –, hanem ezen a héten revánsot vett, méghozzá a helsinki WTA-torna nyolcaddöntőjében.
Mandula Petra (képünkön) óriási csatában gyôzött Arantxa Sánchez-Vicario ellen
A harmadik játszmában 4:1-re vezetett Mandula, az egykori világelső fordított (5:4), a rövidítésben viszont mákszemnyi esélye sem volt a spanyolnak, honfitársnőnk 7:3-ra megnyerte azt, eddigi pályafutása egyik legszebb győzelmét aratva ezáltal – rá is fért a sikerélmény, hiszen az argentinok elleni Fed-kupa-találkozón két, igencsak nyerhető mérkőzést veszített el, különösen a második volt számára (is) fájdalmas. Petra pénteken szokásos páros partnerével, az osztrák Patricia Wartusch-sal (80.) csap össze a legjobb négy közé jutásért. És ha már szóba került a páros, a helsinki negyeddöntőben véget ért a Gubacsi Zsófia, Marosi-Aracama Katalin duó szereplése.
Érdemes megemlíteni még, hogy Pete Sampras, minden idők egyik, ha nem a legjobb teniszezője a cincinnati mestertornán sem alkotott maradandót, miután a második fordulóban három szettben kikapott az ausztrál Wayne Arthurstól. "Sokkal sebezhetőbb a játéka, mint régen. Illetve: már sebezhető” – állapította meg Arthurs. Szinte hihetetlen, de Sampras ebben az évben mindössze négy versenyen tudott egymás után legalább két mérkőzést megnyerni.

Tv: a Sport1 pénteken 22.15-től élőben közvetíti a cincinnati negyeddöntőket