Szávay Ágnest Julija Vakulenko sem tudta feltartóztatni

2007.09.03. 19:18
Bejutott az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) női egyes versenyének negyeddöntőjébe Szávay Ágnes. A magyar játékos két játszmában, 6:4, 7:6-re verte az ukrán Julija Vakulenkót. A legjobb nyolc között Szávay ellenfele a Viktoria Azarenkát búcsúztató, negyedik helyen kiemelt Szvetlana Kuznyecova lesz.

Rosszul kezdett Szávay, sajnos bizonytalankodásait kihasználta Vakulenko és brékelt, majd 2:0-ra elhúzott. Ekkor a magyar tinédzser szépített, de ellenfele a következő gémben 40-15-re vezetett. Ekkor klasszisunk magához ragadta a kezdeményezést, és visszanyerte adogatójátékát.

Rendkívül szoros játékok következtek, Szávay kétszer is bréklabdát hárítva nyerte szerváját. A kilencedik gémben – három egyenlő után – a legutóbbi körben a 7. helyen kiemelt Nadja Petrovát búcsúztató Vasas-teniszező újra elnyerte ellenfele adogatását, 5:3-ra vezetett.

Vakulenko azonban nem adta fel, visszavette a játékelőnyt, de többre nem futotta tudásából. A következő játékban ugyanis Szávay szett- és bréklabdához jutott, és élt is a lehetőséggel!

Szávay ellenfele a negyeddöntőben  Szvetlana Kuznyecova lesz (A nagyobb mérethez kattintson a képre!)
Szávay ellenfele a negyeddöntőben Szvetlana Kuznyecova lesz (A nagyobb mérethez kattintson a képre!)
A 43 perces első szettben a magyar játékos 17, míg ukrán ellenfele 16 önhibát vétett. A nyerő ütések tekintében Szávay volt a jobb (11-9). A játszma szorosságát mutatja, hogy klasszisunk két labdamenettel nyert többet (38-36).

A második játszma elején 1:0-nál Szávay újabb két bréklabdához jutott, de ezúttal nem használta ki a lehetőségeket. Szerencsére ez nem zavarta meg, ezt mutatja, hogy 2:2-nél bréklabdát védve „hozta” adogatását. Sajnos 3:3 után már nem kegyelmezett Vakulenko, elvette riválisa szervajátékát.

A következő fordulatra sem kellett sokat várni: Szávay ugyan elveszítette az első két labdamenetet, de utána elnyerte ellenfele adogatását, 4:4! Vakulenko azonban azonnal visszabrékelt, és a szettért adogathatott. A magyar tinédzser azonban szinte pontosan megismételte néhány perccel korábbi bravúrját, ismét 0-30-ról vette el riválisa adogatását, igaz „csak” második lehetőségét használta ki.

Jöhetett a második játszma hajrája és reméltük, ez el is dönti a nyolcaddöntő sorsát. Szávay hallatlan csata árán, három bréklabdát hárítva 6:5-ös vezetéshez jutott, majd a negyeddöntőért fogadhatott. Vakulenko ekkor még egyenlített, majd a rövidítést „minibrékkel” kezdte. Ekkor azonban Szávay Ágnes percei következtek, sorozatban hét labdamenetet megnyerve bejutott a legjobb nyolc közé a US Openen! Egyesben utoljára Mandula Petra jutott negyeddöntőbe Grand Slam-tornán, 2001-ben a párizsi Roland Garroson.