A tinédzser Sang Csün-cseng második kínai teniszezőként nyert ATP-tornát

V. J./MTIV. J./MTI
2024.09.24. 16:47
Fotó: Getty Images
A tinédzser Sang Csün-cseng nyerte meg a csengtui, 1.172 millió dollár összdíjazású kemény pályás férfi tenisztornát, ezzel második kínai játékosként győzött ATP-viadalon.

A 19 éves  Sang Csün-cseng a keddi fináléban 7:6 (7–4), 6:1-re kerekedett a párizsi olimpián bronzérmes olasz Lorenzo Musetti fölé. A férfi teniszezők profi versenysorozatában Vu Ji-ping volt az első kínai tornagyőztes, ő tavaly februárban Dallasban diadalmaskodott.

A hangcsoui viadalon (1 millió dollár) – ahol Marozsán Fábián betegség miatt nem állt ki második fordulós meccsére – Marin Cilic kiélezett, 1 óra 53 percig tartó döntőben 7:6 (7–5), 7:6 (7–5)-re múlta felül a hatodikként rangsorolt kínai Csang Cse-csenget. A 35 esztendős horvát teniszező, a US Open 2014-es bajnoka ezzel közel három év, a 2021 októberi szentpétervári sikere után ünnepelhetett ismét ATP-tornagyőzelmet.