T. Z.T. Z.
2024.09.05. 08:39
2024 US Open - Day 10
Jannik Sinner ellenállhatatlanul teniszezett Danyiil Medvegyev ellen (Fotó: Getty Images)
Az 1. helyen kiemelt olasz Jannik Sinner négy játszmában legyőzte az orosz Danyiil Medvegyevet a US Open férfi negyeddöntőjében magyar idő szerint csütörtökön hajnalban, ezzel bejutott az elődöntőbe. A nőknél meglepetés született: az amerikai Jessica Pegula két játszmában megverte a világelső Iga Swiateket.

A férfiaknál előrehozott döntőnek is beillett volna Sinner és Medvegyev összecsapása, és a várakozásoknak megfelelően végig magas színvonalú teniszt láthatott a közönség. Az olasz klasszis remek játékkal nyerte meg az első játszmát, a másodikban azonban Medvegyev hasonlóan parádés játékot mutatott be és egyenlített. A következő két szett Sinneré lett: a harmadik könnyebben, a negyedik nehezebben. Ennek köszönhetően a világelső lesz ott az elődöntőben, ahol a brit Jack Draperrel találkozik.

A nőknél Swiatek számított az esélyesebbnek a Pegula elleni találkozón, a hazai közönség előtt versenyző amerikai azonban meglepetést okozott: két játszmában legyőzte esélyesebb ellenfelét, aki magához képest kimondottan sokat rontott a találkozón. Pegula az elődöntőben Karolína Muchovával csap majd össze.

US OPEN, NEW YORK (75 millió dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐK
FÉRFIAK
Jannik Sinner (olasz, 1.)–Danyiil Medvegyev (orosz, 5.) 6:2, 1:6, 6:1, 6:4
KORÁBBAN
Fritz (amerikai, 12.)–Zverev (német, 4.) 7:6 (7–2), 3:6, 6:4, 7:6 (7–3)
Tiafoe (amerikai, 20.) –Dimitrov (bolgár, 9.) 6:3, 6:7 (5–7), 6:3, 4:1-nél Dimitrov feladta