„A párbajtőr csapatversenyre kaptam meg a szabadkártyát, ezáltal vívhatok párbajtőr egyéniben is, tőrcsapatban pedig egy kis egyeztetés alapján tartalékként indulhatok, és nagy valószínűséggel be fogok állni" – vázolta a helyzetet a sportoló a paralimpiai falu úgynevezett vegyes zónájában Dani Gyöngyi. Hozzátete, ő inkább tőröző, mint párbajtőröző, de szerencsétlenül alakult a kvalifikációja, illetve maga a rendszer is kicsit furcsa volt.
„Alapból is sérült voltam a fele időszakban, nem tudtam részt venni a kvalifikációs versenyeken, és mikorra odatettem volna magamat, hogy na, akkor most majd behozom a lemaradásomat, sajnos jött a Covid" – mondta az MTI-nek. Kiemelte, ha nem kap szabadkártyát, nem indulhatott volna magyar párbajtőrcsapat. A háromfős együttesekben két A és egy komolyabb sérültségi fokot jelző B kategóriás versenyzőnek kell szerepelnie, a csapat másik B besorolású vívója, Madarászné Mező Boglárka pedig a kard mellett tőrben vív..
A magyar női tőrcsapat – Krajnyák Zsuzsanna, Hajmási Éva, Dani Gyöngyi, Mező Boglárka összeállításban – 2019 szeptemberében aranyérmet nyert a dél-koreai Cshongdzsuban rendezett világbajnokságon.
A megnyitón rá váró feladatot illetően Dani Gyöngyi úgy fogalmazott, már az jó érzés, hogy indulhat a paralimpián és a hazáját képviselheti.
„A zászlóvivés pedig szintén erről szól, hogy akkor ott egy személyben én képviselhetem a magyar paralimpiai csapatot, illetve Magyarországot" – tette hozzá a tokiói verseny után visszavonuló, hatodik paralimpiáján szereplő vívó.
Csapattársa, Mező Boglárka felidézte, hogy hét éve kardozni kezdett el, így az elsődleges fegyverneme a kard.
„Szerencsére Európa-bajnokságon is ezüstérmes voltam, illetve világbajnokságon is, úgyhogy nagyon szeretnék érmet, de sok mindentől függ, hogy ez összejön-e. Ismerem az ellenfeleimet, elég sűrűn összekerülünk. Úgy gondolom, azok közül, akik nyolcban vannak, bárki lehet aranyérmes" – mondta a tőrben is szerephez jutó vívó.
„Nekem ez az első paralimpiám, úgyhogy nagyon izgulok, de bízom benne, hogy minél jobban fogok szerepelni" – tette hozzá.
A vívócsapatot Tokióban vezető Feczer Viktor úgy fogalmazott, hogy ha mindenki a legjobb tudását nyújtja, akkor gyakorlatilag jön magával az eredmény: érmek és pontszerző helyek.
Először nem akart senkit kiemelni, de aztán a Rióban tőrben és kardban is ezüstérmes, előbbi fegyvernemben világ- és Európa-bajnok Osváth Richárdot, valamint a többszörös paralimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok Krajnyák Zsuzsannát, továbbá Hajmási Évát, Veres Amarillát és Mező Boglárkát említette éremszerzésre leginkább esélyesként. Hozzátette, hogy a két női csapattal is dobogós helyezés elérésére törekednek, ugyanakkor emlékeztetett rá, hogy a koronavírus-járvány miatt az elmúlt szűk két évben nem voltak versenyek.
„Azt tudjuk, hogy ki indul, de hogy ki milyen formában van, milyen felkészültséggel érkezett és éppen milyen szinten tart a vívása, azt sajnos nem. Ezzel most mindenki így van, talán nekünk annyival egy picit könnyebb a helyzetünk, hogy nálunk mindenki az ép felnőtt válogatottal készült. Voltak háziversenyek az edzőtáborokban, talán egy picivel ezzel tudtunk segíteni ezen a versenyhiányon" – mondta óvatos reménykedéssel.
A vívók szerdán kezdenek a kard versenyekkel, majd a párbajtőr egyéni és a párbajtőr csapat, azután pedig tőr egyéni és tőr csapat következik a sportág ötnapos programjában.