RÉGEN VÁLTOTT KI A VILÁGON akkora visszhangot egy magyar sportoló halála, mint a csütörtök hajnalban, néhány nappal 104. születésnapja előtt elhunyt tornászlegendáé, Keleti Ágnesé. A hírt a világ vezető médiumai is közölték, megemlítve sikereit és fordulatos életét, és azt, hogy távozása után mennyit tett a sportágért Izraelben és Olaszországban is, edzette mindkét ország tornászválogatottját.
Sőt, többet is tett ennél, rengeteg fiatal tornászlányt ösztönzött a világon. Az Instagram-oldalán például megemlékezett róla a sportág hasonló kaliberű nagysága, az ugyanúgy ötszörös olimpiai bajnok román Nadia Comaneci is (a montreali és a moszkvai játékok csillagát, illetve menedzserét lapunk főmunkatársa, Csisztu Zuzsa értesítette a tragikus hírről). A 63 éves Comaneci Keleti Ágnes 100. születésnapján még videóüzenetben köszöntötte egykori példaképét.
„Csodálatos életed volt, nemcsak tornászként, hanem minden tekintetben, megmutattad nekünk, milyen harcos és milyen elszánt ember vagy – mondta Comaneci az akkori videóban. – Amit Helsinkiben és Melbourne-ben elértél, inspiráció lett egy olyan kislány számára, mint én, aki Romániában nőtt fel, és ugyanezt akarta elérni. Mindenki csodál és szeret téged.”
Fabiny Tamás, az Északi evangélikus egyházkerület püspöke bejelentette: Keleti Ágnes temetése idején (január 9-én, csütörtökön) fekete zászló lobog majd egykori iskolája, a Deák Téri Evangélikus Gimnázium bejárata fölött. Keleti Ágnes halálával egyébként az 1924. február 8-án született francia Charles Coste lett a legidősebb élő olimpiai bajnok, aki az 1948-as londoni nyári játékokon a kerékpárosok üldözéses csapatversenyében győztes francia kvartett tagja volt.
BRAZÍLIÁBAN IS MEGEMLÉKEZTEK KELETI ÁGNESRŐL