Rp úszó-vb: Jakabos nem jutott tovább; Le Clos nyert

2014.12.06. 16:57
A dohai rövid pályás úszó-vb-n szombaton Jakabos Zsuzsanna a női 50 méteres gyorsúszás középdöntőjének első futamában nyolcadik lett 25.02 másodperccel, összetettben pedig a tizenhatodik, azaz utolsó helyen végzett, így nem jutott a fináléba. A férfiak 50 méteres pillangóúszásának döntőjét a dél-afrikai Chad le Clos nyerte világbajnoki csúccsal (21.95).

Jakabos Zsuzsanna délelőtt 17. lett, ám a brazil Etiene Medeiros visszalépése miatt mégis indulhatott a női 50 méter gyors középdöntőjében. Ott az első futamban 25.02 másodperces idejével nyolcadikként csapott a célba, ez az idő összetettben csak az utolsó helyre volt elég, így nem lesz ott a döntőben.

A Magyar Úszószövetség tájékoztatása szerint Jakabos Zsuzsanna két órával a futam előtt tudta meg, hogy mégis szerepelhet a középdöntőben. A magyar úszó addigra viszont már túl volt egy konditermi edzésen és egy verseny alatt kifejezetten nem ajánlott ételből álló ebéden.

„Szólt Shane Tusup, hogy visszalépett valaki, nagyjából két órával a verseny előtt. Amikor a karomban már benne volt egy rakat súlyzózás, a gyomromban meg olyan kaja, amit véletlenül sem ennék, ha tudom, hogy még versenyzek. De elvállaltam, mert a délelőtti előfutam után az volt bennem, jó lett volna még egyszer úszni. Ha már adódott mégis egy lehetőség, éltem vele, bár tudtam, nincs esélyem. A dresszem is csúszik felfelé a masszírozókrémtől, mégsem akartam kihagyni ezt a lehetőséget” – idézi a szövetség hivatalos Facebook-oldala Jakabost.

A férfiak 50 méteres pillangóúszásának döntőjét a dél-afrikai Chad le Clos nyerte meg világbajnoki csúccsal (21.95).