Párizs 2024: Dressel nem védheti meg címét 100 gyorson

2024.06.20. 10:01
2024 U.S. Olympic Team Trials - Swimming - Day 4
Caeleb Dressel (Fotó: Getty Images)
Az olimpiai címvédő Caeleb Dressel harmadik helyen ért célba a férfi 100 méter gyors döntőjében az amerikai úszók olimpiai válogatóversenyén, így ebben a számban nem lehet majd ott a párizsi ötkarikás játékokon.

A Tokióban öt aranyat nyert sztár a szerdai fináléban jól úszott, de kevéssel Chris Guiliano és Jack Alexy mögött csapott célba, ami azt jelenti, hogy a nyári játékokon előbbi kettő lesz ott a 100 gyors mezőnyében. Dressel bosszankodhatott volna, amiért 47.53 másodperces idejével csupán hat századdal szorult Alexy mögé, ám a 27 éves úszó elégedetten értékelt a verseny után.

„Igyekszem élvezni ezt az egészet és élvezem is” – mondta a medence partján Dressel, majd a 22 209 fős publikum biztatását is megköszönte. – „Nem tudjátok elképzelni, milyen sokat jelent nekem az a szeretet, amelyet tőletek kapok. Óriási dolog.”

A belgrádi Európa-bajnokságon szintén a szerdai versenynapon rendezték meg a férfi 100 gyors fináléját, amelyet a román David Popovici 46.88 másodperccel nyert meg, ami lényegesen jobb az amerikai válogatón győztes Guiliano 47.38-as eredményénél. Az Eb-n Németh Nándor lett a második 47.49 másodperccel, Indianapolisban pedig Alexy 47.47-tel.

Dressel egyéniben így nem úszhat majd 100 gyorson a francia fővárosban, de a 4x100-as amerikai váltónak biztosan tagja lesz, Indianapolisban pedig még a másik két számában, amelyben olimpiai címvédő, 50 gyorson és 100 méter pillangón van esélye megszerezni az indulási jogot.