Újabb négy magyar a dobogón

SAL ENDRESAL ENDRE
2003.08.02. 22:22
Cseh László szombaton egyetlen döntőben sem volt érdekelt az ifjúsági Európa-bajnokságon  nem is lett aranyunk. De ne legyünk igazságtalanok, hiszen két ezüstérmet és két bronzérmet nyert a magyar küldöttség az ifi kontinensbajnokság harmadik napján.
A ferencvárosi Kiss Boldizsár is dobogóra állhatott Glasgow-ban, második helyen végzett az ifjúsági Európa-bajnokságon (Fotó: Meggyesi Bálint)
A fiúknál a 200 méter pillangó hozta a legtöbb örömet számunkra, hiszen a lengyel Korzeniowski mögött két ferencvárosi, Kiss Boldizsár és Madarassy Ádám végzett a második és a harmadik helyen. Még az erősebb nemnél maradva, 50 méter mellen szintén az ezüst jutott a mieinknek, másképpen fordítva: a pécsi Financsek Gábort csak az olasz Terrin tudta megelőzni.
A lányoknál is akadt egy érem, 50 méter háton a spartacusos Szepesi Nikolett végzett a harmadik helyen. Cseh amúgy vasárnap ismét vízbe megy, a 400 méter vegyes és a 200 méter hát aranyérme után (nem mellesleg 200 méter gyorson a harmadik lett Glasgow-ban) 100 méter háton is jó esélylyel pályázik a végső győzelemre.
Kiss László szövetségi kapitány előzetesen négy aranyérmet tervezett, ami szerinte még tartható: "Vasárnap száz méter háton Cseh, a lányoknál pedig száz méter pillangón Boulsevicz nyerhet aranyat. Eddig két arany, három ezüst és három bronz a mérlegünk, tehát egyáltalán nincs okom a panaszra” – összegzett a kapitány.

30. ifjúsági Európa-bajnokság,
Glasgow

Fiúk
1500 m gyors. Eb: Davies David (Nagy-Britannia) 15:09.69, 2. P. Stanczyk (Lengyelország) 15:25.24, 3. S. Rouault (Franciaország) 15:34.64, …15. Nagy Péter (Magyarország) 16:15.86. 50 m mell. Eb: Alessando Terrin (Olaszország) 28.12, 2. Financsek Gábor (Magyarország, egyesület: Pécsi Tási, edző: Sántics Béla) 28.83, 3. A. Thiallet (Franciaország) 29.05. 200 m pillangó. Eb: Pawel Korzeniowski (Lengyelország) 1:58.32, 2. Kiss Boldizsár (Magyarország, egyesület: FTC, edző: Sós Csaba, ifj. Magó Gábor) 2:00.80, 3. Madarassy Ádám (Magyarország, egyesület: FTC, e: Sós Csaba, ifj. Magó Gábor) 2:01.04
Lányok
400 m gyors. Eb: Regina Szics (Oroszország) 4:12.28, 2. D. Parsina (Oroszország) 4:13.61, 3. K. Payne (Nagy-Britannia) 4:16.64, …7. Balogh Vanessa (Magyarország) 4:21.27. 50 m hát. Eb: Gemma Spofforth (Nagy-Britannia) 29.40, 2. K. Zubkova (Ukrajna) 29.67, 3. Szepesi Nikolett (Magyarország, egy: Bp. Spartacus, e: Turi György) 29.76. 4x100 m gyorsváltó. Eb: Németország 3:46.76, 2. Oroszország 3:49.56, 3. Nagy-Britannia 3:50.06