Ahogyan arról korábban már beszámoltunk, a legutóbbi évad nem fejeződött, az új pedig nem indult jól a kétszeres kadét Európa-bajnok birkózó, Szél Annának. Noha a 18 éves lány Pontevedrában első évesként junior Eb-ezüstérmet nyert, a korosztályos világbajnokságon kiesett, a hazai rendezésű U23-as vb- pedig nem indult, mert a rajt előtt nem sokkal megsérült.Ahogyan arról korábban már beszámoltunk, a legutóbbi évad nem fejeződött, az új pedig nem indult jól a kétszeres kadét Európa-bajnok birkózó, Szél Annának. Noha a 18 éves lány Pontevedrában első évesként junior Eb-ezüstérmet nyert, a korosztályos világbajnokságon kiesett, a hazai rendezésű U23-as vb- pedig nem indult, mert a rajt előtt nem sokkal megsérült.
„Edzés közben történt – kezdi Anna. – A vizsgálatok után derült ki, hogy megsínylették a szalagok és a bokám vízzel lett tele. Az alapozó időszakot emiatt nem tudtam teljes erőbedobással végigcsinálni, gyakorlatilag csak a felsőtestre edzettem. A futást valamelyest kiváltottuk biciklizéssel, de persze ez közel sem ért ugyanannyit.”
Anna épphogy kezdett újra formába lendülni (aranyérmet nyert a wolfurti Flatz Open-viadalon – a szerk.), máris újabb gátat dobott elé (is) az élet: a koronavírus-járványt.
„Ily módon valóban nem jött jókor a fertőzés okozta veszélyhelyzet, de igyekszem elfoglalni magam, bőven van teendőm. Reggeltől délutánig zajlik az online oktatás, elkezdtem olvasni, napi kétszer még mozogni is van időm. Gyakran futok, ugrókötelezem, lépcsőzöm és erősítek.”
A junior-világbajnoki ezüstérmes versenyző amondó, az emberek többsége nem tart eléggé a fertőzéstől:
„Sokkal szigorúbb intézkedésekre lenne szükség, mert még mindig rengetegen vannak az utcákon. Ha én lennék a döntéshozó, teljes karantént rendelnék el. Vegyük például a válogatottat, amely még mindig a budapesti Körcsarnokban erősít – ez ugyanolyan veszélyes, mintha egymással birkóznának. A gépeket, súlyokat egymás után használják, így is megfertőzhetik a másikat.”
Az orosházi lány több éve a csepeliekkel készül, ám ősszel úgy döntött, jobban teszi, ha – a rendes kerékvágásban – inkább a fiú- és a leányválogatottak keretedzésein vesz csak részt a folytatásban:
„Szerettem volna megmutatni magam ötvenkilenc kilóban a februári, római felnőtt Európa-bajnokságon. Persze ehhez válogatóznom kellett volna Galambos Ramónával, ezt szerettem volna. Mindezt jeleztem a szövetségi kapitánynak és a juniorválogatott vezetőedzőjének (aki egyben a csepeli lányok mestere is – a szerk.), Ritter Árpádnak és Ritter Dilettának. Azt mondták, ennek nincs még itt az ideje, a saját korosztályomra kell koncentráljak. Nem esett jól, de elfogadtam, viszont kicsit motiválatlanná váltam. A helyzetet átértékelve – a zökkenőmentes felkészülés érdekében – azt tartottam ezek után a legokosabbnak, ha csak a Körcsarnokban, a keretedzéseken veszek részt minden nap.”
Nem lehet tudni, mi lesz a nyári birkózó-világversenyekkel, így Annának fogalma sincs arról, mire készüljön:
„Az elsődleges célom most az, hogy amikor megszűnik a karanténidőszak, akkor a strandon ne nézzenek hájpacninak. A viccet félretéve: tényleg nem tudom, mit tartsak szem előtt. A motivációm végre visszanyertem, ugyanakkor most meg nincs miért küzdeni. Nem gondolom, hogy ezen a nyáron rendeznek bármit is, azt viszont hallottam, hogy a junior-világbajnokságot ősszel bonyolíthatják le. Biztos vagyok abban, hogy a lemaradás világszerte nagy lesz, hiszen jelenleg senki nem tud edzeni – az oroszokat és az ukránokat leszámítva: ők most is ugyanúgy dolgoznak, mint korábban. Én mindenesetre rajtra kész állapotban szeretnék lenni – ha menni kell, megyek. Bármelyik erőpróbáról legyen szó, a célom ugyanaz lesz, mint mindig: győzni akarok!”
Egyéb korosztályos hírekBIRKÓZÁSBANa sportági aloldalunkon.